۲ هزار دستگاه «دنا» در آستانه تحویل+ جزئیات – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، فرشاد مقیمی، درباره دلایل عدم تحویل خودروهایی که مردم در طرح مشارکت ایران خودرو در سال ۹۷ ثبت نام کرده‌اند،‌ اظهار داشت: یکسری از خودروهایی که هنوز تحویل نشده‌اند دیگر امکان تولید آنها در کشور وجود ندارد و نمی‌توان تولید و تحویل داد.

 ۲ هزار دستگاه «دنا» آماده تحویل به مردم/ تیراژ خودروهای کف پارکینگ را به حداقل می‌رسانیم

مدیرعامل ایران خودرو در پاسخ به این سوال که برخی از خودروهای تحویل داده نشده از آن سال متعلق به دنا است یعنی دیگر امکان تولید دنا در کشور نیست، ادامه داد: دنا از خودروهایی تحویل داده نشده سال ۹۷ نیست. بیش از ۲ هزار دستگاه دنا تولید شده و در کف کارخانه است و به محض اینکه دنا قیمت گذاری شود، به مردم تحویل می‌دهیم.

مقیمی افزود: دنا جزو خودروهایی است که قیمت ندارد و تحویل ۲ هزار خودرو دنا جزو تعهدات سال ۹۹ خواهد بود.

وی با بیان اینکه با یک رژیمی تعهدات سال‌های گذشته را تحویل می‌دهیم، گفت: حدود ۱۷۸ هزار تعهد معوق داشتیم که نتوانسته بودیم آنها را تحویل دهیم،‌ تا به امروز به تدریج این سفارشات را تحویل داده‌ایم و رسیده‌ایم به تحویل خودرو به افرادی که برای خرید چند خودرو ثبت نام کرده‌اند.

مدیرعامل ایران خودرو تاکید کرد: در مردادماه ۴۱ هزار خودرو را تجاری کرده‌ایم و تا پایان متعهد هستیم که ۵۰۰ هزار خودرو را تحویل بازار دهیم.

وی ادامه داد:‌ تا به امروز ۱۹۰ هزار خودرو تولید کرده‌ایم که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۵۴ هزار دستگاه افزایش تولید داشته‌ایم.

مقیمی درباره خودروهای کف پارکینگ که معطل تامین قطعه هستند یا نقص دارند، گفت: هفته گذشته که تعطیلات تابستانه بود ۲۶ هزار و ۸۷۱ خودرو که کف پارکینگ بود را توانستیم تجاری کنیم و تا تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی این آهنگ ادامه خواهد داشت تا تیراژ خودروهای کف پارکینگ به حداقل برسد.

لینک منبع: ۲ هزار دستگاه «دنا» در آستانه تحویل+ جزئیات – نیوز

https://www.news.ir/159219/%DB%B2-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D9%86%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D9%88%DB%8C%D9%84-%D8%AC%D8%B2%D8%A6/

خبر اقتصادی