یکی از عجیب ترین پدیده های طبیعی جهان + عکس – نیوزبازتاب خبر news.ir

اقتصاد نیوز:در دنیا جاذبه های دیدنی زیادی وجود دارد که برخی از آنان به عنوان عجیب ترین پدیده جهان شناخته شده شده است.در این قسمت گردشگران و ماجراجویان عزیز را با یکی از عجیب ترین پدیده جهان بیش تر آشنا خواهیم کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز، گودال آبی بزرگ ، گودال آبی در سواحل کشور بلیز می باشد که به عنوان عجیب ترین پدیده جهان شناخته و عمق آن ۱۰۸ متر است. این گودال قسمتی از دیواره های مرجانی بلیز است که در میراث جهانی یونسکو شناخته و معرفی گردیده است.

 

مشخصات گودال آبی

 

این گودال آبی با ۳۰۰ متر عرض و ۱۰۸ متر عمق زمانی به شهرت رسید که ژاک ایو کوستو آن را به عنوان ده مکان برتر برای غواصی اسکوبا معرفی کرد. وی کاشف ، نویسنده ، عکاس ، بوم شناس ، افسر نیروی دریایی می باشد که بیش تر زندگی خود را در اقیانوس ها و دریا ها گذرانده است. ژاک ایو کوستو در سال ۱۹۷۱ کشتی خود را برای تعیین عمق این گودال به این مکان آورد. جست و جو های او نشان داد منشا گودال آبی سنگ آهک کارستی است که قبل از افزایش سطح آب حداقل در چهار مرحله شکل گرفت و لبه های ۲۱ ، ۴۹ و ۹۱ متری از خود جای گذاشته است.

 

این گودال یکی از مقاصد گردشگری غواصی اسکوبا محسوب می گردد که به دنبال آب های کریستالی ، شفاف و گونه های دریایی خاص هستند. اگر چه این مکان برای همه سطح غواصان مناسب نیست و نیاز به مهارت و تجربه زیاد دارد. بازدیدکنندگان بدانند ، زمان غواصی در این گودال توقع تصاویر رنگارنگ زیر آب را که در مستند ها می بینند را نداشته باشند. منظره ای که غواص ها در این گودال می بینند در غاری تاریک با استالاکتیت های مختلف می باشد.

غواصان بدانند که در سال ۲۰۱۲ توسط شبکه تلویزیونی دیسکاوری این گودال به عنوان شگفت انگیز ترین مکان روی زمین معرفی گردید.

 


این مطلب برایم مفید است۲


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک منبع: یکی از عجیب ترین پدیده های طبیعی جهان + عکس – نیوز

https://www.news.ir/127162/%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B9%D8%AC%DB%8C%D8%A8-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%B9/

خبر اقتصادی