کودتای نظامی در عراق – نیوزبازتاب خبر news.ir

کودتای نظامی در عراق


اقتصاد نیوز :

باقر الزبیدی، وزیر کشور اسبق عراق امروز،‌ یکشنبه نسبت به “طرح کودتای نظامی” حزب منحل شده بعث به رهبری عزت الدوری معاون صدام با کمک شخصیت‌های نظامی هشدار داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا: به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، باقر الزبیدی در مقاله‌ای تحت عنوان “کودتای نظامی آینده در عراق” نوشت: کنفرانس‌های برخی شخصیت‌های سیاسی که بعد از سال ۲۰۰۳ برگزار می‌کنند با تصمیم فعال سازی شاخه نظامی بعث بعد از شکست طرح سیاسی حزب منحل شده بعث خاتمه یافته‌اند. برخی از بعثی‌ها از عراق گریخته‌اند و برخی مقیم شمال کشور و کشورهای غربی هستند.

الزبیدی که در سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ وزیر کشور بود، تاکید کرد، آموزش‌هایی متعددی از سوی شاخه نظامی بعث در شمال دیالی و مثلث مرگ (مکحول، خانوکه و رشته‌ کوه‌های حمرین) با یک هدف در حال انجام هستند حمایت از طرح کودتای نظامی جدید.

او می‌افزاید، افسران سابق در سیستم‌های سرکوب‌گر طراحان این کودتا با کمک شخصیت‌های نظامی دیگر و جنگجویان وابسته به طریقه نقشبندیه تحت نظارت عزت الدوری هستند.


این مطلب برایم مفید است۵


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک منبع: کودتای نظامی در عراق – نیوز

https://www.news.ir/215060/%DA%A9%D9%88%D8%AF%D8%AA%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82/

خبر اقتصادی