کشف داروی جدید کرونا با نتایج شگفت انگیز – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر ، پزشکان روسی نتایج نخستین مرحله آزمایش بالینی داروی«آویفاویر»(Avifavir) برای درمان کووید۱۹ را منتشر کرده اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری تاس روسیه، آویفاویر نسخه ای از داروی «فاوی پیراویر» است که داخل روسیه تولید شده و می تواند در درمان ویروس کرونا موثر باشد. نتایج آزمایش اولیه نشان داد آویفاویر از بین بردن ویروس کرونا در بدن نیمی از شرکت کنندگان در آزمایش بالینی را سریع تر کرده است. نتایج آزمایش اولیه این دارو در کتابخانه الکترونیکی medRxiv منتشر شده است.

نتایج آزمایش

در این پژوهش آمده است: آزمایش بالینی اولیه نشان داد آویفاویر عملکرد آنتی ویروسی سریعی دارد. این دارو ۴ روز پس از مصرف به از بین رفتن ویروس در بدن ۶۲.۵ درصد از  شرکت کنندگان منجر شد. به زودی تاثیرگذاری دوزهای مختلف این دارو بر نرخ بهبود از کووید۱۹ مورد تحقیق قرار می گیرد.

کرونا

طی آزمایش بالینی اولیه این دارو ۶۰ داوطلب که به ویروس کرونا مبتلا بودند و علائم پنومنی و دیگر نشانگرهای کووید۱۹ در آنها رصد شده بود، دارو را دریافت کردند. این افراد به ۳ گروه تقسیم شدند، یک گروه داروی بی تاثیر و دو گروه دیگر دوزهای مختلفی از آویفاویر دریافت کردند. همه شرکت کنندگان آنتی بیوتیک و داروهای دیگری نیز مصرف می کردند تا علائم ابتلا به کووید۱۹ در آنها بهبود یابد. 

مشاهدات محققان نشان داد در چهارمین روز مصرف دارو، ویروس کرونا در بدن  ۶۲.۵ درصد از بیماران دریافت کننده، از بین رفت.

تاکنون محققان موفق به شناسایی چند دارو شده اند که در درمان کووید۱۹ تاثیرگذار است. این داروها شامل فاوی پیراویر، رمدسیویر و ترکیب پروتئین اینترفرون۲- آلفا هستند. این داروها برای مقابله با ویروس آنفلونزا، هپاتیت سی و ابولا توسعه یافته اند.

لینک منبع: کشف داروی جدید کرونا با نتایج شگفت انگیز – نیوز

https://www.news.ir/140213/%DA%A9%D8%B4%D9%81-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D8%B4%DA%AF%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C/

خبر اقتصادی