کشته شدن آمریکایی‌ها در انفجار بیروت – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس:وزارت امور خارجه آمریکا چهارشنبه شب اعلام کرد دستکم یک شهروند آمریکایی در انفجار روز سه‌شنبه در بیروت کشته شده و شماری نیز مجروح شده‌اند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «سی‌اِن‌اِن»، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت:‌ «می‌دانیم که در این انفجار دستکم یک شهروند آمریکایی کشته شده و چند تن دیگر مجروح شده‌اند».

وی افزود: «تمامی کارکنان سفارت آمریکا در بیروت سالم هستند و این سفارتخانه باز است».

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،این دیپلمات آمریکایی در ادامه گفت: «خالصانه‌ترین تسلیت خود را به عزیزان آن‌ها تقدیم کرده و در تلاش هستیم به شهروندان آمریکایی و خانواده‌هایشان [در بیروت] کمک کنسولی کنیم. به طور تنگاتنگ با مقامات محلی در ارتباط هستیم تا از وضع دیگر شهروندان آمریکایی باخبر شویم».

او همچنین از شهروندان آمریکایی حاضر در بیروت درخواست کرد از ورود به منطقه حادثه‌دیده خودداری کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن با خانواده‌های خود تماس بگیرند تا از سلامت آن‌ها اطمینان حاصل شود.

در پی انفجار مهیب عصر روز سه‌شنبه در بیروت تاکنون فوت بیش از یکصد نفر تایید شده و بیش از ۴۰۰۰ نفر نیز مجروح شده‌اند.

انفجار بندر بیروت ناشی از منفجر شدن همزمان مقایر زیادی از مواد آتش‌زا بوده و به گفته شاهدان عینی، ابتداء انفجار کوچک و سپس انفجار شدید رخ داده است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که شدت انفجار در بندر بیروت به‌قدری مهیب بوده است که ساکنان جزیره قبرس آن را شنیده‌اند.

دیده‌بان زمین لرزه اردن اعلام کرد که نیروی انفجار بیروت معادل نیروی زلزله‌ای با قدرت ۴.۵ ریشتر بوده است.

لینک منبع: کشته شدن آمریکایی‌ها در انفجار بیروت – نیوز

https://www.news.ir/138929/%DA%A9%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%DB%8C%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D9%81%D8%AC%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%AA/

خبر اقتصادی