کسی در داده‌های سازمان هواشناسی تردید نداشته باشد/ رضایت ۷۳ درصدی مردم از اطلاعات هواشناسی – نیوزبازتاب خبر news.ir

کسی در داده‌های سازمان هواشناسی تردید نداشته باشد/ رضایت ۷۳ درصدی مردم از اطلاعات هواشناسی

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: سازمان هواشناسی باید معیار داده‌های باکیفیت باشد و کسی نتواند در اطلاعات و داده‌های سازمان هواشناسی تردید داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد اسلامی در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های عملیاتی سازمان هواشناسی با بیان اینکه در تمام دنیا در جریان حوادث طبیعی بازسازی‌های کامل صورت نمی‌گیرد، اظهار داشت: در کل حوادثی که در ایران رخ داد تمام تخریب‌ها را توانستیم بازسازی کنیم و مردم بلافاصله بعد از دوره بحرانی سخت توانستند در این بازسازی‌ها مشارکت کنند و با اعمال مدیریت همه جانبه امروز شاهد نوسازی مناطق حادثه‌ دیده از جمله سیل‌های اخیر هستیم.

وی ادامه داد: نکته کلیدی و اساسی این است که در کل فرایند و ساختار مدیریتی توامان در حال تحول هستیم و با ایجاد زیرساخت‌هایی می‌توانیم داده‌های قابل اطمینان تولید کنیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: باید داده‌های سازمان هواشناسی متنوع و کاربردی برای سازمان‌ و نهادهای مصرف‌کننده باشد از جمله اینکه باید هشدار سیل و سنجش باران در اختیار وزارت نیرو قرار بگیرد. همچنین درباره خشکسالی و اقلیم‌هایی که با آن مواجه هستیم و تغییرات آب و هوایی باید این اطلاعات در اختیار بخش کشاورزی قرار گیرد.

اسلامی با بیان اینکه موضوع مهم تولید داده‌ها با کیفیت بالا است، گفت: سازمان هواشناسی باید معیار داده‌های باکیفیت باشد و کسی نتواند در اطلاعات و داده‌های سازمان هواشناسی تردید داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه موضوع مهم اعتماد مردم به اطلاعات هواشناسی است، گفت: در حال حاضر رضایت جامعه از اطلاعات سازمان هواشناسی ۷۳ درصد است.

وی ادامه داد: همانگونه که رییس جمهوری هم اعلام کرد، پیش‌بینی‌های هواشناسی کمک کرده تا با آگاهی و هشدار و اخطارهای به هنگام در برابر شرایط ‌و مخاطرات سنگین جوی آمادگی داشته باشیم و غافلگیر نشویم.

لینک منبع: کسی در داده‌های سازمان هواشناسی تردید نداشته باشد/ رضایت ۷۳ درصدی مردم از اطلاعات هواشناسی – نیوز

https://www.news.ir/248559/%DA%A9%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%AF/

خبر اقتصادی