کرونا به داروی اختصاصی نزدیک شد – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین ، این نتایج نشان می‌دهند که ظاهرا این دارو توانسته است میزان ویروس کرونا را در بدن بیماران کاهش دهد و علائم را در آنها بهبود بخشد.

به گفته رجنرون بهترین پاسخ‌ به این دارو در بیمارانی مشاهد شده است که بدنشان از قبل پاسخ طبیعی به عفونت ایجاد نکرده بود.

درمان با این مخلوط آنتی‌بادی همچنین باعث کاهش نیاز به ویزیت پزشکی در این بیماران کرونا شد که هیچکدام‌شان در آغاز بررسی شدت بیماری‌شان در حدی نبود که بستری شوند. 

البته شمار بیمارانی که داده‌یشان منتشر شده است، هنوز کم است و این داده‌ها هنوز بوسیله کارشناسان مستقل بازبینی نشده است.

سخنگوی شرکت رجنرون گفت این داده‌ها از تاثیربخشی این شیوه درمانی به عنوان جایگزینی برای پاسخ طبیعی بدن به ویروس حمایت می‌کند.

کارشناسان می‌گویند گرچه این داده‌های ابتدایی امیدبخش هستند، برای داوری درباره تاثیربخشی این شیوه درمانی باید  منتظر انتشار این داده‌ها پس از بازبینی کارشناسان مستقل در ژورنال‌های پزشکی بود.

داروی شرکت رجنرون از مخلوط دو آنتی‌بادی مونوکلونال (پادتن تک‌دودمانی) تشکیل شده است که یکی بر ضد پروتئین گل‌میخی سطح ویروس عمل می‌کند و دیگر به بخش دیگری از ویروس متصل می‌شود.

لینک منبع: کرونا به داروی اختصاصی نزدیک شد – نیوز

https://www.news.ir/208526/%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D9%86%D8%B2%D8%AF%DB%8C%DA%A9-%D8%B4%D8%AF/

خبر اقتصادی