ژاپنی ها در کدام جنگل خودکشی می کنند – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اعتمادآنلاین، ژاپنی‌ها جنگلی برای خودکشی دارند که گفته می‌شود طی قرن‌های گذشته هر ژاپنی که قصد خودکشی داشته باشد به آنجا می‌رود و دولت ژاپن نیز برای جلوگیری از افزایش خودکشی، به افرادی که به این جنگل پناه می‌برند توصیه‌هایی راجع به عدم خودکشی ارائه می‌کند.

روزنامه الرایه قطر نوشت: جنگل «اوکی گاهار» یا جنگل خودکشی در منطقه کیوشو واقع است که موقعیت جغرافیایی‌اش در دامنه‌های کوه فوجی شرایط خاصی به آن بخشیده و گفته می‌‌شود سالانه بین ۳۰ تا یکصد مورد خودکشی در آن به وقوع می‌پیوندد؛ این در حالی است که دولت ژاپن برای مقابله با این پدیده مستمر تلاش‌هایی به کار بسته است.

به گفته افرادی که این جنگل را از نزدیک دیده‌اند، اولین منظره‌ای که با نزدیک شدن به آن می‌توان مشاهده کرد خزه‌هایی است که سرتاسر درختان را پوشانده‌اند.

به محض قدم گذاشتن به داخل جنگل، قدرت طبیعت را با آمیزه‌ای از بوی مرگ و صدای فجایع احساس می‌کنید، در حالی که مردم ژاپن داستان‌های هولناکی از این جنگل روایت می‌کنند.

به گفته ساکنان مناطق اطراف جنگل، طی سال ۲۰۱۰ میلادی ۲۴۷ نفر برای خودکشی وارد این جنگل شدند که ۵۴ نفر از آنها بدون اینکه دست به خودکشی بزنند در داخل جنگل جان باختند.

دولت ژاپن برای مقابله با مساله خودکشی، در مناطق مختلف این جنگل از جمله در ابتدای آن بیلبوردهایی قرار داده‌اند که به افراد توصیه می‌کند پیش از هر تصمیمی با سازمان‌های مبارزه با خودکشی تماس بگیرند.

جالب اینکه گفته می‌شود هیچ یک از ساکنان اطراف جنگل دست به خودکشی در این منطقه نزده‌اند و جالب‌تر اینکه جسد هیچ یک از قربانیان جنگل هم از آن خارج نشده است.

لینک منبع: ژاپنی ها در کدام جنگل خودکشی می کنند – نیوز

https://www.news.ir/122190/%DA%98%D8%A7%D9%BE%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AC%D9%86%DA%AF%D9%84-%D8%AE%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%B4%DB%8C-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF/

خبر اقتصادی