چند درصد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان زنده می‌مانند؟ – نیوزبازتاب خبر news.ir

♦دو نوع آزمایش برای تشخیص این بیماری وجود دارد؛ آزمایش سی پی آر که از طریق حلق یا بینی یا هر دو انجام می شود ، ۶۰ تا ۷۰ در صد جواب تست صحیح است اما ممکن است فرد بیمار باشد اما در آزمایش نشلن داده نشود.

♦به دلیل هزینه بالای آزمایش پی سی آر  نیاز است فرد تنها با مشورت و یا تشخیص پزشک برای تست اقدام کند.

♦آزمایش دوم که هزینه کمتر دارد آزمایش سلولوژی یا آنتی بادی است، این نوع آزمایش از طریق خون انجام می شود .

♦این آزمایش بیشتر برای افرادی که با فرد مبتلا در تماس و یا در مدت اخیر خود نیز مشکوک به بیماری بوده اند  انجام می شود.

♦بسیاری از افراد جامعه به این بیماری مبتلا شده اند و سیستم بدنی آن ها شروع به تولید آنتی بادی برای مقابله با کرونا کرده است، با رعایت پروتکل های اجتماعی، فاصله های فیزیکی و استفاده از ماسک امکان ابتلای دوباره به حداقل می رسد.

♦در صورت مثبت بودن تست پی سی آر یا سلولوژی فرد باید سریع اقدام به قرنطینه خانگی کند، پس از دو هفته به بهبوی خواهد رسید.

♦اگر فرد بیماری در بیمارستان بستری شود احتمال مرگ و میر آن به ۱۲ درصد و اگر به آی سی یو رود به ۵۰ دردصد می رسد.

♦۸۰ تا ۸۵ درصد افراد مبتلا به این بیماری یا علائم ندارند یا علائم کمی دارند، این افراد از دسته افرادی هسند که بیماری زمینه ای نداشته و با ۲ هفته قرنطینه در خانه به بهبودی می رسند.

♦مجله نیچر اقدام به بررسی ۶ کشور که یکی از آن ها ایران نیز بوده کرده است، در این مجله آماده است که محدودیت ها  باعث عدم ابتلای ۵۳۰ میلیون انسان به کرونا شده است که از این آمار ۵۴ میلیون نفر در ایران بوده است.

♦طبق بررسی های این مجله، این افراد اگر بیمار می شدند ۲/۶ میلیون ان ها قطعا منجر به مرگ می شده است.بنابر این بررسی ها محدودیت ها توانسته جلوی مرگ ۲۶۰ هزار ایرانی را بگیرد.توصیه های بهداشتی بسیار مهم است و باید به آن ها توجه کرد.

♦سازمان بهداشت جهانی گفته؛ اگر نمی توانید فاصله اجتماعی را رعایت کنید حداقل از ماسک استفاده کنید تا از انتقال بیماری جلوگیر شود.

♦مراحل تهیه واکسن این بیماری ممکن است یکسال طول بکشد اما حتما به دست ایران خواهد رسید.

♦هیچ جای نگرانی وجود ندارد زیرا این موارد جز اقلام تحت تحریم نیستند.

لینک منبع: چند درصد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان زنده می‌مانند؟ – نیوز

https://www.news.ir/117542/%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7/

خبر اقتصادی