پیش بینی جهش طلا به سکوی ۲۳۰۰ دلاری – نیوزبازتاب خبر news.ir

پیش بینی جهش طلا به سکوی ۲۳۰۰ دلاری

اقتصادنیوز: بانک آمریکایی گلدمن ساکس با توجه به انتظارات برای پایین ماندن نرخهای بهره آمریکا و فضای مساعد برای طلا به عنوان دارایی امن، پیش بینی قیمت ۱۲ ماهه هر اونس طلا را به ۲۳۰۰ دلار افزایش داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، افزایش قیمت طلا تحت تاثیر عوامل مختلف شامل انتظارات تورمی، تنشهای سیاسی و افزایش شیوع ویروس کرونا روی داده است.

افزایش تقاضای خرید به رشد ۲۷ درصدی قیمت طلا از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون کمک کرده و طلا روز سه شنبه به رکورد تاریخی ۱۹۸۰ دلار و ۵۷ سنت صعود کرد.

گلدمن ساکس اعلام کرد ما همواره تاکید کرده ایم که طلا، ارز روز مباداست به خصوص در فضایی مانند فضای فعلی که دولتها در حال پایین آوردن ارزش ارزهای مهم و کاهش نرخهای بهره به رکورد تاریخی پایین هستند. همچنین نگرانیهای واقعی در خصوص جایگاه دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره در حال شکل گرفتن است. ما شاهد تداوم افزایش نگرانی‌های تورمی، ادامه ورود سرمایه به صندوقهای ETF طلا و ضعیف شدن ساختاری دلار هستیم و می بینیم که طلا توسط مدیران سرمایه به عنوان پوشش ریسک دلار مورد استفاده قرار می گیرد.

بر اساس گزارش رویترز، این بانک همچنین با توجه به قیمت بالاتر طلا و چشم انداز تقاضای صنعتی برای نقره به خصوص در بخش انرژی خورشیدی، پیش بینی قیمت نقره در افق سه، شش و ۱۲ ماهه را به ۳۰ دلار در هر اونس افزایش داد.


این مطلب برایم مفید است۰


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک منبع: پیش بینی جهش طلا به سکوی ۲۳۰۰ دلاری – نیوز

https://www.news.ir/129890/%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%B4-%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%DA%A9%D9%88%DB%8C-%DB%B2%DB%B3%DB%B0%DB%B0-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1%DB%8C/

خبر اقتصادی