پیش بینی بورس امروز/ تداوم سبزپوشی بازار؟ – نیوزبازتاب خبر news.ir

پیش بینی بورس امروز/ تداوم سبزپوشی بازار؟


اقتصادنیوز :

درحالی که از دیروز روند بازگشت امیدوارکنند بوده، امروز نیز با بحث پذیره نویسی صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله انتظار افزایش تقاضا در گروه های پالایشی نیز بالاست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای بورس، روند معاملات در بازار روز گذشته علاوه بر اینکه شاخص را بعد از مدت‌ها سبزپوش کرد، خیال سهامداران را از این بابت که شاخص کل ریزش بیشتری نخواهد داشت، تا حدودی راحت کرد. قیمت آخرین معامله اغلب نمادها نسبت به قیمت پایانی بالاتر بود و در نتیجه امروز نیز انتظار می‌رود سبزپوشی بازار ادامه یافته و سهامداران با خیال آسوده به تعطیلات بروند. از اواسط این هفته، حقوقی‌ها به حمایت از بازار پرداختند  و از روز گذشته، حقیقی‌ها صدرنشین صفوف خرید بودند، در نتیجه می‌توان این روند را برای معاملات امروز نیز انتظار داشت.

بعد از کش و قوس های فراوان بالاخره پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری قابل معامله پالایشی دوم (پالایش) شروع شد. واحدهای این صندوق از امروز به مدت دو هفته و تا ۱۹ شهریورماه ادامه خواهد داشت. سقف میزان پذیره نویسی در دو صندوق دارایکم و پالایش ۵۰۰ واحد است و همانند دارایکم، هر واحد این صندوق با قیمت ۱۰ هزار تومان قابل پذیره نویسی است.

در نتیجه کاری که تا چند هفته پیش سازمان خصوصی‌سازی آن را نشدنی و غیرممکن دانسته و سرآغاز اصلاح حدود ۲۴ درصدی شاخص کل شده بود، حالا عملی شده است. با توجه به پیش زمینه ذهنی سهامداران نسبت به عرضه صندوق دارا یکم و روندی که نمادهای بانکی در آن زمان داشتند، می توان انتظار داشت امروز نیز همانند روز گذشته تقاضا برای نمادهای پالایشی بالا بوده و تا انتهای بازار با صف خرید همراه باشند. نمادهای کوچک‌تر نیز که روز گذشته دیرتر از نمادهای شاخص ساز به مدار مثبت قدم گذاشتند، امروز می‌توانند تا سقف قیمت خرید بالا بیایند.

در آخرین روز کاری این هفته وضعیت بازارهای جهانی همچنان مساعد است. هر بشکه نفت خام برنت هم اکنون در محدوده ۴۶٫۴ دلار معامله می شود که بالاترین قیمت از فوریه ۲۰۲۰ تا کنون به حساب می آید. روند صعودی آرام فلزات پایه نیز همچنان ادامه دارد به گونه‌ای که مس در بورس لندن در محدوده ۶۵۵۰ دلار معامله می شود. آلومینیوم، روی و پالادیوم نیز نوسان مثبت داشته‌اند. هر اونس طلا نیز که اکنون چند وقتی است در حانال ۱۹۰۰ دلار نوسان می کند، در این لحظات در محدوده ۱۹۳۰ دلار در حال دادوستد است.


این مطلب برایم مفید است۱


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک منبع: پیش بینی بورس امروز/ تداوم سبزپوشی بازار؟ – نیوز

https://www.news.ir/163008/%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%85-%D8%B3%D8%A8%D8%B2%D9%BE%D9%88%D8%B4%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7/

خبر اقتصادی