پیشنهاد جنجالی محمود احمدی نژاد به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز، روز گذشته بود که متن نامه جنجالی محمود احمدی نژاد به محمد بن سلمان ولیعهد عربستان رسانه ای شد. نامه ای که در آن ولیعهد سعودی، «عالیجناب» خطاب شده بود.

محمود احمدی نژاد که در این نامه خود را در قامت یک میانجی برای حل بحران یمن معرفی کرده به محمد بن سلمان چه پیشنهاداتی داده بود؟

>>>بیشتر بخوانید؛

 افشای نامه جنجالی محمود احمدی نژاد به محمد بن سلمان

رئیس دولت سابق می نویسد: اطمینان دارم که با همراهی و همکاری سازنده جنابعالی، اقدامات موثر و تعیین کننده‌ای در جهت پیشگیری از ادامه وضع اسفبار کنونی و پایان دادن به جنگ و خصومت قابل انجام است.

محمد بن سلمان بالاخره آفتابی شد

او خطاب به ولیعهد سعودی نوشته است: علاوه بر آن تردیدی ندارم که اگر هزینه های سنگین جنگ جاری در قالب برنامه اقدام مشترک منطقه‌ای صرف همکاری برای عمران و آبادانی شود، سایه ترس، وحشت، فقر و مرگ از سر مردم برداشته شده و در پرتو صلح و برادری، حلاوت یک زندگی شرافتمندانه، عادلانه و آزادانه در کام همگان خواهد نشست.

محمود احمدی نژاد در نهایت پیشنهاد میانجی گری می دهد و می نویسد؛ اینجانب به عنوان عضوی از جامعه انسانی که روزانه از شنیدن اخبار و ناملایمات در گوشه و کنار جهان و به ویژه جنگ در یمن بسیار متاسف می‌شود، آمادگی دارم تا در صورت موافقت جنابعالی و عالیجناب سید عبدالمالک بدرالدین رهبر جنبش انصار الله یمن با تشکیل هیئتی از شخصیت های آزادی خواه، عدالت طلب و موجه جهانی و از طریق گفتگو با طرفین درگیر به حل مناقشه و برقراری صلح و دوستی یاری نمایم.

 

لینک منبع: پیشنهاد جنجالی محمود احمدی نژاد به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان – نیوز

https://www.news.ir/128190/%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D8%AC%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D9%85%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C-%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%AD%D9%85/

خبر اقتصادی