پیشتازی ۱۵ درصدی بایدن از ترامپ/ رئیس جمهور آمریکا شکست می‌خورد؟ – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویداد۲۴، کمپین انتخاباتی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در سایه ویروس کرونا در جریان است و هرچه به زمان سوم نوامبر ۲۰۲۰ میلادی نزدیک‌تر می‌شویم، ترکیب آراء بایدن و ترامپ تغییرات محسوسی می‌کند.نظرسنجی جدید شبکه خبری ABC و روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نشان می‌دهد که «جو بایدن» معاون رئیس جمهور سابق آمریکا از حزب دموکرات، با ۸ تا ۱۵ درصد اختلاف نسبت به رئیس جمهور کنونی این کشور صدر نشین است. بیشترین رای به بایدن در مناطق حاشیه‌ای شهر‌ها بوده است.

گزارش رسانه‌های آمریکایی عنوان می‌کنند نظرسنجی‌ها در سطح ملی از پیشروی ۱۵ درصدی بایدن خبر می‌دهد، اما در بخشی که آمریکایی‌ها به سوالاتی درباره اعتماد به ترامپ در مدیریت بحران کرونا رای داده‌اند، بایدن ۲۰ درصد پیشی گرفته است.

نظرسنجی‌های ای‌بی‌سی نیوز و وانشگتن پست در ماه‌های مارس و می‌ گذشته نشان می‌دهند که به ترتیب رای بایدن ۲ و ۱۰ درصد بیشتر از ترامپ بوده است. نظر سنجی فاکس نیوز نشان می‌دهد به تازگی در نظر سنجی جدید میان کسانی که اعلام کردند قطعا در ماه نوامبر رای می‌دهند، رای بایدن ۱۱ درصد بالاتر بوده است.

فاکس نیوز رای بایدن را در مجموع مسائل مرتبط به درگیری‌های نژادی، اقتصادی و کرونا ۸ درصد بالاتر از ترامپ اعلام کرده است. در مصاحبه‌ای که روز جمعه فاکس نیوز در حیاط کاخ سفید با ترامپ انجام داده بود، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا می‌گوید: من شکست نمی‌خورم، چون این نظر سنجی‌ها همگی جعلی‌اند. او از پذیرش احتمال پیروزی بایدن در ماه نوامبر سر باز زد و گفت: باید ببینیم. باید ببینیم. من نه میگویم بله نه میگویم نه. دفعه پیش هم این کار را نکردم.

روز شنبه نیویورک تایمز و واشنگتن پست در گزارش‌هایی اعلام کردند که کاخ سفید به دنبال قطع تامین مالی آزمایش‌های کرونا و ردگیری افراد مبتلا به کرونا و همچنین قطع بودجه مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، موسسه ملی بهداشت و قطع تلاش‌های دولت و پنتاگون برای مقابله با کرونا در خارج از کشور است.

اندرو بیتس یکی از مدیران کمپین انتخاباتی بایدن در واکنش به این خبر گفت: ترامپ به یکی از مهمترین مسئولیت‌های دوران ریاست جمهوری اش در قبال مردم آمریکا پشت کرده، چون به گفته مشاورانش او نمیخواهد بدترین بحران سلامت عمومی صد سال اخیر حواس خودش را پرت کند. این غیر قابل تصور است.

ترامپ روز یکشنبه به فاکس نیوز گفته همیشه در قبال هر چیزی که به پندمی کرونا ربط داشته باشد مسئول است، اما گفته ممکن است بسته کاهش مالیاتی که برای کمک به کسب و کار‌های کوچک و بیکاران آمریکایی تهیه شده را وتو کند.

گاردین در گزارشی درباره احتمال وتوی بسته حمایتی دولت نوشت: اگر ترامپ چنین کاری کند به طرز وحشتناکی بر امنیت ملی و دیگر برنامه‌های حیاتی دولت تاثیر خواهد گذاشت.

تا کنون بیش از ۳.۷ میلیون مورد ابتلا به کرونا در آمریکا شناسایی شده و ۱۴۹ هزار نفر کشته شده اند. بر اساس نظر سنجی‌های ABC و واشنگتن پست، بایدن در اعتماد مردم به نحوه مدیریت اقتصاد نیز رای بیشتری نسبت به ترامپ دریافت کرده است.

این آمار و نظرسنجی‌ها برای ترامپ نگران کننده است چرا که او قصد داشت چهره بایدن را به عنوان کسی که مانند عروسک خیمه شب بازی برای معترضین نقش بازی کرده و خواستار اصلاحات اساسی در پلیس شده معرفی کند.

روز شنبه در مصاحبه ترامپ با فاکس نیوز، رییس جمهور آمریکا مدعی شد که بایدن از کاهش بودجه پلیس حمایت کرده است. کریس والاس مجری فاکس نیوز به ترامپ گفت این ادعای او حقیقت ندارد و این مکالمه با عصبانیت ادامه پیدا کرد. والاس از ترامپ پرسید چرا آمریکا طرح ملی برای مقابله با پندمی کرونا ندارد و آیا ترامپ مسئولیت چیزی را بر عهده میگیرد یا خیر؟

رییس جمهور آمریکا در پاسخ گفت: ببین. من همیشه مسئولیت هر چیری که به کرونا مربوط باشد را به عهده میگیرم، چون این در نهایت وظیفه من است. من باید همه را (برای مقابله با کرونا) به خط کنم. اما این اظهار نظر با اظهار نظر معروف ترامپ در ماه مارس در یک کنفرانس خبری در تضاد است. ترامپ در ماه مارس گفته بود: من مطلقا مسدولیت مشکلی که به دلیل آزمایش‌های فدرال ایجاد شده بر عهده نمیگیرم.

او ادعای همیشگی خودر ا نیز تکرار کرده و گفته بود این آمار غلط است و خواهید دید که کرونا ناگهان از بین خواهد رفت.  

رییس‌جمهور آمریکا همچنین مدعی شد روابطش با آنتونی فاچی رییس سازمان بیماری‌های واگیردار آمریکا خوب است، اما گفته می‌شود او مدت‌هاست از گفتگوی تلویریونی منع شده و حتی گفته می‌شود اوبیش از یک ماه است که به رییس جمهور مشاوره‌ای نداده است.

ترامپ درمصاحبه با فاکس نیوز مدعی شد که دیروز با فاچی یک گفتگوی طولانی داشته و روابطش با او خیلی خوب است.

نظر سنجی‌های آمریکا همچنین نشان می‌دهد رای دهندگان آمریکایی در مقبولیت ترامپ در حوزه اشتغال زایی نیز دچار تردید شده اند و رای او نسبت به نظرسنجی‌های پیشین با ۹ پله کاهش به ۳۹ درصد رسیده است.

ترامپ که خود ۷۴ سال سن دارد مدعی است که رقیب ۷۷ ساله اش پیر و خواب آلوداست. او بار‌ها گفته بایدن صلاحیت ریاست جمهوری ندارد. نظر سنجی‌های فاکس‌نیوز نشان می‌دهد که از نظر رای دهندگان بایدن از نظر اخلاقی صداقت بیشتری نسبت به ترامپ دارد.

در بخشی از مصاحبه فاکس نیوز، کریس والاس مجری شبکه خبری فاکس‌نیوز به تست هوشی که ترامپ آن را انجام داده پرداخت. ترامپ پیشتر گفته بود که نمره عالی در این تست گرفته و پزشکان از نتیجه «غیرقابل باور» آن «بسیار شگفت زده» شده‌اند.

کریس والاس با اشاره به این تست می‌گوید که این تست بسیار سخت نبوده و یکی از سوالات این تست هوشی این است که در تصویر، عکس فیل را مشخص کنید، است.

ترامپ با قطع سخنان والاس می‌گوید که سخنان وی ارائه اطلاعات نادرست است و سوالات ابتدایی این تست آسان است، اما ۵ سوال آخر این تست بسیار سخت است. والاس می‌گوید، اما یکی از سوالات سخت آخر این تست آن است که از عدد صد، ۷ تا ۷ تا به پایین بشمارید (۹۳، ۸۶ و…). ترامپ در پاسخ می‌گوید شما نمی‌توانید به بسیاری از سوالات این تست پاسخ دهید و من تضمین می‌دهم که «جو بایدن» (رقیب دموکرات انتخاباتی ترامپ) نیز نمی‌تواند پاسخ دهد.

اخیرا کتاب خاطرات مری ترامپ برادر زاده ترامپ منتشر شده و ظرف یک روز یک میلیون کپی از آن به فروش رفته است. در این کتاب انتقادات زیادی از جانب برادر زاده ترامپ علیه او مطرح شده و گفته شده او دچار بیماری روانی است.

لینک منبع: پیشتازی ۱۵ درصدی بایدن از ترامپ/ رئیس جمهور آمریکا شکست می‌خورد؟ – نیوز

https://www.news.ir/119807/%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DB%B1%DB%B5-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%BE-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85/

خبر اقتصادی