پمپئو احضار شد – نیوزبازتاب خبر news.ir

انگل، پمپئو را متهم کرد که از منابع وزارت متبوعش برای پیشبرد یک اقدامات تبلیغاتی علیه نامزد احتمالی ریاست جمهوری دموکرات استفاده می‌کند و درخواست کرد اسناد ارائه شده برای سناتورهای جمهوریخواه، در اختیار دموکرات‌های مجلس نمایندگان قرار گیرد.

انگل افزود: پمپئو وزارت خارجه را به بازوی کارزار انتخاباتی ترامپ تبدیل کرده است و او حتی سعی در مخفی کردن آن ندارد. پس از آنکه تقریبا همه تلاش‌های نظارتی کمیته امور خارجی در ۲ سال گذشته به مانع برخورد کرد، پمپئو اکنون بیش از هر کسی برای کمک به جمهوریخواهان سنا در پیشبرد تئوری توطئه شان علیه بایدن خوشحال است.

وی تاکید کرد: من می‌خواهم پرونده کاملی که وزارت خارجه به مجلس سنا ارسال کرده است را ببینم و می‌خواهم مردم آمریکا نیز آن را ببینند.

کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان به دنبال آن است که ۱۶ هزار و ۸۰ صفحه اسنادی که وزارت خارجه برای جمهوریخواهان سنا علیه بایدن و پسرس در تعامل با اوکراین فراهم کرده است را به دست آورد.

این کمیته به پمپئو تا هفتم ماه اوت(۱۷ مرداد ماه) فرصت داده است تا به این درخواست پاسخ دهد.

مساله تعامل آمریکا با اوکراین یکی از موضوعات اساسی در استیضاح دونالد ترامپ در مجلس نمایندگان بود که گفته شد ترامپ هرگونه ارسال کمک نظامی مصوب کنگره به کی‌اف را به تحقیق علیه بایدن و فرزند او در شرکت انرژی بوریسما منوط کرده بوده است.​

لینک منبع: پمپئو احضار شد – نیوز

https://www.news.ir/132458/%D9%BE%D9%85%D9%BE%D8%A6%D9%88-%D8%A7%D8%AD%D8%B6%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D8%AF/

خبر اقتصادی