پرحرفی کودکان نشانه چیست؟ – نیوزبازتاب خبر news.ir

پرحرفی کودکان نشانه چیست؟

اقتصادنیوز : روانپزشک کودک و نوجوان گفت: پرحرفی یکی از نشانه‌های ترس و حسادت در بین کودکان است و در صورت بی‌توجهی والدین می‌تواند زمینه ساز تغییرات عمده رفتاری و گفتاری آنان در بزرگسالی باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،رویا میراحمدی با بیان اینکه مهارت تکلم و حرف زدن کودکان بویژه در سنین پایین در حالیکه می تواند برای والدین جذاب و شیرین باشد در برخی مواقع موجب آشفتگی و واکنش منفی اطرافیان خواهد شد، اظهار داشت: پرحرفی کودک در سنین رشد امری طبیعی است اما در بیشتر مواقع از روی حس کنجکاوی و یا ابتلا به اختلال بیش فعالی است.

وی افزود: هوش و استعداد، حسادت به فرزند دوم، ترس از تاریکی و تنهایی و تقلید از والدین،‌ از جمله علل عمده پرحرفی در کودکان است و چنانچه پرحرفی بیش از حد باشد، یک نوع اختلال رفتاری محسوب می شود.

این متخصص کودک و نوجوان گفت: پدر و مادر در برخورد با فرزند پرحرف خود حتما باید صبر و تحمل بیشتری نسبت به دیگران از خود نشان دهند و از رفتار آن عصبی نشوند زیرا با توجه به استرس‌ و فشارهای روانی روزمره، طبیعی است که والدین هم کمی احساس ناراحتی کنند و از این رو در مواجهه با فرزند به ویژه بیش فعال و پرحرف، رفتاری نامناسب از خود بروز دهند.

میراحمدی به والدین توصیه کرد: بهترین روش مناسب برای مواجهه با فرزندان پرحرف، شنیدن صحبت های کودک و توجه بیشتر به او است، باید برنامه مشخصی برای گفت و گو با او تعیین و از تنبیه کودک پرهیز کرد. برای جلوگیری از بروز بسیاری از مشکلات در دوره بزرگسالی می توان از مشاوره کمک گرفت.


این مطلب برایم مفید است۲


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک منبع: پرحرفی کودکان نشانه چیست؟ – نیوز

https://www.news.ir/211249/%D9%BE%D8%B1%D8%AD%D8%B1%D9%81%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F/

خبر اقتصادی