ویژگی‌های خارق العاده جالب‌ترین خودرو دنیا – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش افکارنیوز،

زاگاتو (Zagato) یک شرکت خودروسازی مستقل است که در شمال غربی میلان در  لومباردی، ایتالیا واقع شده است.

اخبار اقتصادی- همکاری طولانی بین استون مارتین و زاگاتو منجر به تولید برخی از جالب‌ترین اتومبیل‌های ساخته شده تاکنون شده است. با این حال، تعداد کمی از آن‌ها به اندازه Vanquish Zagato جذاب و جالب هستند. خودرو نهایی از مدل‌های Zagato مبتنی بر Vanquish، ساخته شده که یک ماشین با کارایی بالا و دارای پیچ و تاب‌های عجیب و غریب و خارق العاده است.

اگرچه نام Vanquish روی  این خودرو گذاشته شده است اما در واقع Shooting Brake بر روی یک سازه ترکیبی ویژه ساخته شده است که به شدت تکیه بر تطبیق پذیری معماری کنونی کمبود ‘VH’ را دارد که قبل از معرفی توربوشارژ Vantage، DB۱۱ و DBS، تکیه گاه زیادی بر مدل ساخته شده در Gaydon دارد.

 خودرو

با استفاده از ساختار عقب رپید، استقامت خوبی در چرخ‌های عقب ایجاد شده و از موقعیت مخزن سوخت کم مصرف Rapide  برای ایجاد منطقه بار مهم مسطح استفاده می‌کند. این یک بداهه نوازی و تجربه‌ای از استون مارتین در ساخت اتومبیل‌های بسیار کوچک است.

زاگاتو استون مارتین DBS دارای موتور ۱۲ سیلندر توئین توربو، ۵.۲ لیتری، ۷۶۰ اسب بخار قدرت، ۹۱۰ نیوتون متر گشتاور، صفر تا صد ۳.۲ ثانیه است و به قیمت ۶ میلیون دلار به فروش می رسد.

DBS GT زاگاتو درحقیقت مدلی ویژه از DBS سوپرلجرا است که در مقایسه با مدل استاندارد DBS، از جلوپنجره‌ی بازطراحی‌شده بهره می‌برد. بخش‌های جانبی خودرو هم‌اکنون اندکی بهبود یافته‌اند و سقف منحنی بازطراحی‌شده‌ی پشت خودرو با چراغ‌های زیبا ازجمله سایر تغییرات این نسخه به‌شمار می‌روند. لوگوهای جلو و عقب خودرو از جنس طلای ۱۸ عیار هستند که بر ارزش این مدل سفارشی می‌افزایند.

 خودرو

استون مارتین ادعا می‌کند این خودرو برای اولین‌بار در صنعت خودروسازی از تزیینات داخلی چاپ سه‌بعدی فلزی و کربن بهره می‌برد. فولاد ضد زنگ طلایی فقط برای چاپ به ۱۰۰ ساعت زمان نیاز دارد و پس از آن نیز زمان بیشتری برای صیقل‌دادن مواد لازم است.

ناگفته نماند زیر کاپوت از پیشرانه‌ی ۵/۲ لیتری خورجینی ۱۲ سیلندر مجهز به توربوشارژر دوقلو بهره گرفته می‌شود که ۷۶۰ اسب‌بخار قدرت دارد.

 

لینک منبع: ویژگی‌های خارق العاده جالب‌ترین خودرو دنیا – نیوز

https://www.news.ir/120313/%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D9%82-%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AC%D8%A7%D9%84%D8%A8%E2%80%8C%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF/

خبر اقتصادی