نگرانی پوتین از تحولات منطقه – نیوزبازتاب خبر news.ir

پوتین به اعضای شورای امنیت روسیه پیشنهاد گفت وگو در این خصوص کرد.

 به گزارش ایرنا، درگیری مرزی بین نظامیان جمهوری آذربایجان و ارمنستان که اوایل هفته گذشته شده بود، بار دیگر اواخر هفته از سر گرفته شد؛ به طوری که تاکنون دستکم ۱۶ نفر از نیروهای هر دو طرف جان باخته‌اند.

رئیس جمهوری روسیه در ادامه جلسه از سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه خواست تا گزارشی از برنامه مقدمات رژه روز نیروی دریایی روسیه که روز ۲۶ اوت (روز یکشنبه) برگزار می شود، ارائه دهد.

وی گفت: همه در انتظار این رویداد مهم (رژه ناوهای روسیه) هستند که نه فقط توانمندی رو به رشد ناوگان نظامی ما را نشان می دهد بلکه توانمندیهای ناوهای روسی را نمایش خواهد داد که برای توسعه صنایع بسیار مهم است.

پوتین گفت: مساله دیگر که می خواهم برای بحث و گفت و گو پیشنهاد بدهم و می خواهم نخست وزیر توضیح دهد روند مذاکرات با شرکای خارجی در مورد مرخصی های تابستانی است. منظورم همه مسائل مربوط به شیوع بیماری کرونا و همه شرایطی است که در سفرهای خارجی مطرح می کنند.

 گفتنی است در دو هفته اخیر نیروهای ارمنستان و جمهوری اذربایجان در منطقه مرزی تاووز به سوی یکدیگر تیراندازی کرده و مواضع همدیگر را سلاح های سنگین مورد حمله قرار دادند. 

مذاکرات صلح دو کشور تحت نظارت بین المللی تاکنون نتوانسته به راه حلی درباره اختلافات ارضی کمک کند.

درگیری‌های گسترده ماه آوریل سال ۲۰۱۶ میلادی نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه مورد مناقشه قره باغ موجب کشته شدن ده‌ها تن از هر دو طرف شده بود.

رئیس جمهوری روسیه به تازگی برای میانجی گری این کشور در مناقشه بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان اعلام آمادگی کرده است.

وزیر امور خارجه روسیه نیز هفته گذشته در گفت وگوی تلفنی با همتایان ارمنی و آذربایجانی خود خواستار برقراری آتش بس بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان شد.​

لینک منبع: نگرانی پوتین از تحولات منطقه – نیوز

https://www.news.ir/124576/%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87/

خبر اقتصادی