نشریه سان فاش کرد؛ نامزد مورد علاقه دولت بریتانیا در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا – نیوزبازتاب خبر news.ir

یک عضو ارشد دولت جانسون به ساندی‌تایمز گفته است که اگر ترامپ انتخاب نشود، اوضاع بهتر خواهد شد. به گفته وی بسیاری از دولت‌ها در پشت پرده در این زمینه هم عقیده هستند.

یکی از دیپلمات‌های بلند پایه انگلیسی هم به نشریه بیزینس‌اینسایدر گفته است که پیروزی بایدن به «عصر فاسد» ترامپ پایان داده و بسیاری از امور اصلاح خواهد شد.

هرچند جانسون و رقیب دمکرات ترامپ در برخی مسائل از جمله خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اختلاف نظر دارند و بایدن بارها نخست وزیر انگلیس را همسان ترامپ توصیف کرده، اما روابط لندن و واشنگتن در ماه‌های اخیر به ویژه پس از فشار موفقیت آمیز ترامپ برای توقف همکاری انگلیس و چین در پروژه احداث اینترنت نسل پنجم، چندان تعریفی ندارد.

 گفته می‌شود که رئیس جمهوری آمریکا بهمن ماه گذشته، گوشی تلفن را روی جانسون که با درخواست او برای توقف همکاری با چین مخالفت کرده بود، قطع کرد.

دولت انگلیس دوهفته پیش ناگزیر از فشارها آمریکا، به همکاری تجاری با غول فناوری هوآوی پایان داد و بدین ترتیب روابط با دولت چین را دچار تنش کرده است. سفیر چین در انگلیس، تصمیم لندن را به باد انتقاد گرفت و تصریح کرد که این مساله به روابط دیرینه دو کشور آسیب جدی زده است. 

با این حال بر خلاف انتظار ترامپ، لندن تمایل زیادی را برای عقد قراردادهای تجاری با واشنگتن نشان نداده است.

یکی از مشاوران دولت انگلیس به ساندی تایمز گفته که به «لیز تراس» وزیر تجارت بین الملل در جریان سفرش به واشنگتن گفته شد که دورنمای عقد قراردادهای تجاری جدید را کم اهمیت جلوه دهد.

به گزارش ساندی تایمز، دولت جانسون امیدوار است که با پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، پیمان «مشارکت ترانس پاسیفیک» احیا شده و در آن صورت نیازی به عقد قراردادهای دوجانبه با آمریکا نخواهد بود.

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰  آمریکا پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا خواهد بود که قرار است در ۳  نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) برگزار شود .

لینک منبع: نشریه سان فاش کرد؛ نامزد مورد علاقه دولت بریتانیا در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا – نیوز

https://www.news.ir/126975/%D9%86%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%A7%D8%B4-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%9B-%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%B2%D8%AF-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%82%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%84/

خبر اقتصادی