مکرون:‌از تحقیق مستقل،‌ بی‌طرفانه و معتبر درباره انفجار بیروت حمایت می‌کنیم – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه در رشته‌پیام‌هایی در توئیتر به کنفرانس مجازی روز یکشنبه درباره لبنان اشاره کرد.

وی در این پیام‌های توئیتری نوشت: «هم اکنون درباره آینده لبنان تصمیم‌گیری شد. هدف کنفرانس امروز به حرکت در آوردن و جمع کردن منابع جامعه جهانی برای پاسخ به نیازهای مردم بیروت است.»

ماکرون اضافه کرد: «ما در حال ارسال یک پیام واضح هستیم: ما، جامعه جهانی، شرکا و دوستان نزدیک لبنان، اجازه نخواهند داد تا مردم لبنان سقوط کنند.»

وی گفت: «نیازهای فوری برای مردم لبنان که توسط کسانی که در میدان در حال کار هستند عبارت است از، خدمات بهداشتی، غذا، آموزش و مسکن است. اینها اولویت‌هایی هستند که ما درباره آنها اقدام می‌کنیم.»

رئیس جمهور فرانسه افزود: «تلاش‌هایی که ما در حال فراهم کردن آن هستیم باید به صورت طولانی مدت مورد حمایت قرار بگیرد و ما توجه خواهیم کرد که کمک‌ها به صورت موثر به مردم منتقل شوند.»

ماکرون در ادامه این رشته پیام درباره کنفرانس مجازی کمک به لبنان گفت: «پیشنهاد کمک ما شامل حمایت از یک تحقیق مستقل بی طرفانه معتبر درباره انفجاری است که روز ۴ آگوست (۱۴ مرداد) روی داد. این انتظار مشروع و محکمی از سوی مردم لبنان بوده و این سوال درباره اعتماد است.»

وی گفت: «مردم لبنان آزاد و دارای حق حاکمیت هستند. این به مقامات این کشور بستگی دارد که به شیوه‌ای عمل کنند که مانع از سقوط لبنان شوند و به خواسته‌ای که توسط مردم لبنان به صورت مشروع و در خیابان‌های لبنان ابراز می‌شود پاسخ دهند. »

رئیس جمهور فرانسه در پایان این پیام‌های توئیتری نوشت: «هم اکنون درباره آینده لبنان توسط خود لبنان و شرکای بین‌المللی که در کنارش هستند تصمیم‌گیری شد.»

سه‌شنبه گذشته آتش‌سوزی در انبار ۱۲ بندر بیروت باعث انفجار نیترات‌آمونیوم انبار شده در این بندر شد و بر اثر آن، بیش از ۱۵۰ تن کشته و شش هزار نفر نیز مصدوم شده‌اند.

 

لینک منبع: مکرون:‌از تحقیق مستقل،‌ بی‌طرفانه و معتبر درباره انفجار بیروت حمایت می‌کنیم – نیوز

https://www.news.ir/142973/%D9%85%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%8C%E2%80%8C-%D8%A8%DB%8C%E2%80%8C%D8%B7%D8%B1%D9%81%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%88/

خبر اقتصادی