موافقت پلیس ایران با راه‌اندازی کارآگاه خصوصی – نیوزبازتاب خبر news.ir

اقتصاد نیوز: رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در این سه ماهه اخیر بیش از ۵۰ درصد دستگیرشدگان در حوزه سرقت برای بار اول مرتکب جرم شده بودند و این نشان می‌دهد که این اتفاقات بی‌تاثیر از شرایط روز نیست.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری ایلنا، سردار لطفی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره راه‌اندازی و تشکیل کارآگاه‌های خصوصی گفت: اینکه می‌گویم نظر شخصی من است، من به شدت با تشکیل کارآگاه‌های خصوصی موافق هستم و برآورد من به عنوان کسی که ۳۳ سال است کار پلیسی انجام می‌دهم، این است که ما هیچ چاره‌ای نداریم جز اینکه از پتانسیل بخش‌های خصوصی در برخی از خدمات پلیسی استفاده کنیم.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: معتقدم کارآگاهان خصوصی به شدت می‌توانند به پلیس کمک کنند تا پیگیری برخی از امورات مردم که خیلی مباحث پیچیده‌ای نیست، سریعتر انجام شود. ما می‌توانیم برخی از موضوعات را به کارآگاهان خبره بازنشسته پلیس براساس ضوابط مشخص و همکاری پلیس، بسپاریم.

سردار لطفی تصریح کرد: من موافق راه‌اندازی کارآگاهان خصوصی هستم، اما باید کنترل شده و در چارچوب فعالیت کنند. مطمئنم کارآگاهان خصوصی می‌توانند در کنار پلیس اقدامات مثبتی را به شهروندان ارائه دهند. در حقیقت پلیس در ماموریت‌هایش اولویت‌بندی دارد و ممکن است، برخی افراد به پلیس مراجعه کنند و خواسته آنها در اولویت‌های بعدی پلیس قرار بگیرد، در اینجا کارآگاهان خصوصی می‌توانند این موضوعات را پیگیری کنند. تشکیل کارآگاه خصوصی می‌تواند مراجعات ابتدایی به پلیس را کاهش دهد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که به طور میانگین چه میزان زمان برای تشخیص یک جرم در آزمایشگاه‌های تشخیص هویت نیاز است، ادامه داد: این زمان در آزمایشگاه‌های تشخیص هویت متناسب با نوع جرم متفاوت است. در برخی از جرائم در همان صحنه جرم اطلاعات لازم از سوی کارشناسان تشخیص هویت به ما اعلام می‌شود. برخی از جرائم نیز زمان‌بر است و حتما ضرورت دارد که بررسی‌های بیشتری برای آن جرم انجام شود، اما خوشبختانه پلیس آگاهی تهران بزرگ هم از نظر کارآگاهان خبره و هم از نظر کارشناسان بی‌نظیر است و هم امکانات خوبی در آزمایشگاه‌های تشخیص هویت ما در تهران وجود دارد، البته ما به سمت تجهیز این امکانات می‌رویم.


این مطلب برایم مفید است۴


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک منبع: موافقت پلیس ایران با راه‌اندازی کارآگاه خصوصی – نیوز

https://www.news.ir/120981/%D9%85%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82%D8%AA-%D9%BE%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A2%DA%AF/

خبر اقتصادی