مقصر اصلی شیوع کرونا؟ – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: در نظر سنجی مشترک صورت گرفته میان دانشگاه شیکاگو و خبرگزاری آسوشیتدپرس، ۵۶ درصد از شرکت کنندگان بر این باورند که مسئول اصلی اوضاع کنونی شیوع ویروس کرونا در آمریکا دولت است.

نظرسنجی مشترک دانشگاه شیکاگو و خبرگزاری آسوشیتدپرس پیش از اعلام رسمی ابتلای دونالد ترامپ به ویروس کرونا تهیه شد.

در نظر سنجی صورت گرفته ۴۷ درصد از شرکت کنندگان نیز دیگر کشورها را مقصر وضعیت کنونی کرونا آمریکا خواندند و ۳۹ درصد نیز وضعیت در کشور را به اقدامات سازمان جهانی بهداشت مرتبط دانستند.

آستین رایت رییس دانشگاه شیکاگو در مورد نظر سنجی صورت گرفته گفت: نتایج نشان دهنده عدم اعتماد عمومی در نحوه مدیریت دولت است.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا کنون هفت میلیون و ۶۳۷ هزار نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند و بیش از ۲۱۴ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

شمار بهبودیافتگان آمریکا نیز چهار میلیون و ۸۴۹ هزار نفر گزارش شده است.

مردم آمریکا در حالی با روند افزایشی شیوع ویروس کرونا در کشور مواجه هستند که ترامگ از روز اول این بیماری را دسته کم گرفت و تدابیر بهداشتی قوی برای مهار و کنترل این ویروس مرگبار که تا کنون جان بیش از یک میلیون نفر را در سراسر جهان گرفته انجام نداد.

لینک منبع: مقصر اصلی شیوع کرونا؟ – نیوز

https://www.news.ir/216443/%D9%85%D9%82%D8%B5%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C-%D8%B4%DB%8C%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7%D8%9F/

خبر اقتصادی