لغو انتخابات آمریکا قوت گرفت – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس: «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز در پیامی در توئیتر به صورت ضمنی خواستار تأخیر در برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که قرار است در ماه نوامبر برگزار شود شد.

ترامپ که بارها از رأی‌گیری پُستی انتقاد کرده و مدعی شده این نوع از رأی‌گیری منجر به تقلب می‌شود در توئیتر نوشت: «با برگزاری انتخابات به صورت پستی (نه رأی‌گیری غیابی که خوب است)، انتخابات ۲۰۲۰، نادرست‌ترین و متقلبانه‌ترین انتخابات در تاریخ خواهد بود. شرم بزرگی برای ایالات متحده به بار خواهد آورد. انتخابات را تا روزی که مردم بتوانند به صورت مناسب، سالم و ایمن رأی بدهند به تأخیر بیندازیم؟؟؟»

این پیام ترامپ، واکنش‌های گسترده‌ای به همراه داشته و بسیاری از سیاستمداران در آمریکا به رئیس‌جمهور آمریکا یادآوری کرده‌اند که تصمیم‌گیری در این مورد در حوزه اختیارات او نیست.

تاریخ برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری از سال ۱۸۴۵ به این سو، آخرین سه‌شنبه ماه نوامبر تعیین شده است؛ در قوانین فدرال همچنین ذکر شده که دوره رئیس‌جمهور ۲۰ ژانویه به پایان می‌رسد و در همان روز رئیس‌جمهور جدید و معاون او سوگند یاد می‌کنند. 

اما تنها کنگره آمریکا است که می‌تواند درباره تعویق تاریخ انتخابات تصمیم بگیرد. نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در توئیتی این موضوع را به ترامپ خاطرنشان کرد و نوشت: «بند ۲ بخش اول قانون اساسی آمریکا صراحت دارد: کنگره می‌تواند زمان انتخابات الکتورها و زمانی که آنها می‌توانند رأی بدهند را  تعیین کند.»

در حال تکمیل…

 

لینک منبع: لغو انتخابات آمریکا قوت گرفت – نیوز

https://www.news.ir/131584/%D9%84%D8%BA%D9%88-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D9%82%D9%88%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA/

خبر اقتصادی