قیمت جهانی واکسن کرونا فاش شد – نیوزبازتاب خبر news.ir

قیمت جهانی واکسن کرونا فاش شد


اقتصاد نیوز :

دولت آمریکا پس از توافق دو میلیارد دلاری خود با شرکت داروسازی «فایزر» برای دریافت ۱۰۰ میلیون واحد واکسن، قیمت واکسیناسیون برای هر فرد را حدود ۴۰ دلار تعیین کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  اسپوتنیک،  شرکت بیوتکنولوژی آمریکایی “مدرنا” قصد دارد قیمت یک دوز واکسن کووید ۱۹ را ۵۰ تا ۶۰ دلار تعیین کند.

 روزنامه فاینیشنال تایمز می‌نویسد، شرکت “مدرنا” برای آمریکا و سایر کشور های با درآمد بالا این قیمت را تعیین می‌کند.

این نشریه خاطرنشان می سازد که ممکن است این قیمت تغییر کند زیرا شرکت “مدرنا” واکسن خود را قیمت‌تر از واکسن شرکت های فایزر و بیو تکنیک برآورد کرده است .

دولت آمریکا پس از توافق دو میلیارد دلاری خود با شرکت داروسازی «فایزر» برای دریافت ۱۰۰ میلیون واحد واکسن، قیمت واکسیناسیون برای هر فرد را حدود ۴۰ دلار تعیین کرد.

واکسن کرونای شرکت بیوتکنولوژی “مدرنا” نخستین واکسن تحقیقاتی کرونا در میان دیگر شرکت‌های تحقیقاتی است که وارد مرحله سوم و نهایی پیش از تولید انبوه شده است و آزمایش آن در ۱۰۰ نقطه مکانی و جغرافیایی مختلف صورت می‌گیرد.در مرحله نهایی واکسن کرونا همچنین قرار است تا ۳۰ هزار داوطلب بزرگسال این واکسن را برای ایمنی در برابر کرونا دریافت کنند. تزریق این واکسن طی ۲۸ روز به داوطلبان صورت می‌گیرد.

شایان ذکر است، شرکت مدرنا برای آزمایش واکسن تولیدی خود در مرحله سوم ۵۰۰ میلیون دلار بودجه اضافی دریافت کرده است.

 

 

 


این مطلب برایم مفید است۱۶۲


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک منبع: قیمت جهانی واکسن کرونا فاش شد – نیوز

https://www.news.ir/131309/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D9%81%D8%A7%D8%B4-%D8%B4%D8%AF/

خبر اقتصادی