قیمت آپارتمان‌های «چکی» در تهران – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصاد نیوز؛ سهم خانه های زیر یک میلیارد تومان در لیست آپارتمان های برای فروش گذاشته کاهش پیدا کرده است.

کوچک مقیاس ها هم میلیاردی شدند

بررسی آپارتمان های زیر ۵۰ متر نشان می دهد به سختی می توان گزینه مطلوبی در میان کوچک مقیاس ها با قیمت زیر یک میلیارد تومان پیدا کرد. 

در حالیکه پیش بینی می شد رشد قیمت در حوزه مسکن با آرامش بیشتری نسبت به سایر بازارها اتفاق بیفتد اما بررسی میدانی از فایل های فروش املاک زیر ۵۰ متر در مناطق ارزان قیمت تهران نشان می دهد به سختی می توان گزینه مطلوبی که دارای پارکینگ و آسانسور باشد را با قیمتی زیر یک میلیارد توان یافت.

به طور مثال آپارتمانی در محله گلبرگ غربی که متراژآن ۴۲ متر است و سن بنا ۱۶ سال در طبقه زیر همکف به قیمت ۹۷۰ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است و آپارتمان دیگری با همین ویژگی در خیابان وحدت اسلامی با قدمت ۲۰ سال ۴۵۰ میلیون توام برای فروش گذاشته شده است. 

در حالیکه در ماههای گذشته بیشترین معاملات انجام شده مربوط به واحدهایی بود که ارزش آنها بین ۶۰۰ تا ۸۵۰ میلیون تومان بود و آپارتمان هایی که ارزش قیمتی آنها بین ۳۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان بود نیز نزدیک به ۹ درصد معاملات را در برمی‌گرفتند.

براساس مشاهدات میدانی؛ آپارتمان های کوچک مقیاس چندان تابع قیمت میانگین منطقه نبوده و مشاوران املاک  و صاحبان ملک بدون در نظر گرفتن قیمت منطقه، قیمت کلی برای آن مشخص کرده که اصطلاحا به این خانه ها خانه های «چکی» می‌گویند.

محله

متراژ(مترمربع)

سن بنا(سال)

قیمت کل(تومان)

پیروزی

۴۰

۱۶

۷۲۰میلیون

پیروزی(شاه آبادی)

۳۲

۹

۵۵۰میلیون

رودکی

۴۵

۱۷

۸۶۰میلیون

شادآباد

۴۶

۴

۶۹۰میلیون

معلم

۴۹

۱۸

۸۵۰میلیون

گلبرگ غربی

۴۲

۱۶

۹۷۰ میلیون

میدان امام حسین

۳۴

۱۹

۵۵۰ میلیون

وحدت اسلامی

۴۸

۲۰

۴۵۰ میلیون

کریمخان

۲۹

۳۰

۹۰۰ میلیون

پیروزی(میدان بروجردی)

۳۲

۱۵

۵۵۰ میلیون

 

 

 

 

 

 

لینک منبع: قیمت آپارتمان‌های «چکی» در تهران – نیوز

https://www.news.ir/228478/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%A2%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%86%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86/

خبر اقتصادی