قدم زدن ظریف و سیاستمدار خارجی معروف+ عکس – نیوزبازتاب خبر news.ir

قدم زدن ظریف و سیاستمدار خارجی معروف+ عکس


اقتصاد نیوز :

محمدجواد ظریف روز گذشته و بعد از دیدار با رافائل گروسی گفت: دیداری بسیار سازنده با رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشتم. ایران کاملا شفاف بوده است؛ بیش از ۹۲ درصد بازرسی‌ها در موارد مشابه جهانی در ایران انجام شده است. برخی به دنبال از بین بردن این شفافیت از طریق اعمال فشار برای بازگشایی موضوعات مختومه هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی اتمی در دیدار محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

وزیر امور خارجه در این دیدار تأکید کرد: همکاری‌های ایران و آژانس همواره بر مبنای تعهدات بین المللی و در چارچوب فنی و حرفه ای بوده است. 

zvdt 'v,sd

ظریف افزود: همانطور که آژانس نیز بارها تایید کرده است بیشترین همکاری ها در حوزه پادمانی بین ایران و آژانس وجود دارد و این مسیر می‌تواند در همین چارچوب  ادامه پیدا کند. 

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار امیدواری کرد با حل اختلافات موجود بر اساس اعتماد متقابل، همکاری های دو طرف در چارچوب مقررات پادمانی و بر مبنای حسن نیت ادامه یابد. 

در این دیدار گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی هم تأکید کرد که آژانس وظایف خود را بر اساس اصول بیطرفی و حرفه ای گری و همچنین در چارچوب صرف ملاحظات فنی انجام می دهد.

وی افزود همکاری های بین ایران و آژانس در گذشته به نفع دو طرف بوده و با غلبه بر برخی مشکلات، می توان این همکاری ها را ادامه داد.

 


این مطلب برایم مفید است۴۹


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک منبع: قدم زدن ظریف و سیاستمدار خارجی معروف+ عکس – نیوز

https://www.news.ir/163339/%D9%82%D8%AF%D9%85-%D8%B2%D8%AF%D9%86-%D8%B8%D8%B1%DB%8C%D9%81-%D9%88-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%B9%DA%A9/

خبر اقتصادی