قالیباف: طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی برای جلوگیری از احتکار مسکن است – نیوزبازتاب خبر news.ir

قالیباف: طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی برای جلوگیری از احتکار مسکن است


اقتصاد نیوز :

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان در قانون مالیات بر خانه‌های خالی به دنبال این هستیم مسکن «احتکار» نشود، گفت: ما قصد داریم خانه‌ای که از پول افراد ساخته و از سرمایه کشور ساخته شده در سفته بازی قرار نگیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در جلسه علنی مجلس (چهارشنبه ۱۵ مرداد  ۹۹) در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح دو فوریتی اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم اظهار داشت: ما در این قانون (مالیات بر خانه‌های خالی) به دنبال این هستیم که مسکن احتکار نشود، نه این که اگر کسی ۵ مسکن دارد ما برویم از آن مالیات بگیریم.

وی افزود:این قانون قصدش گرفتن مالیات نیست؛ چراکه ما در باره مالیات در قوانین دیگر دارای قانون هستیم و آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیگیری می‌کنیم و حتماً قوانین دیگر CGT و PIT بحث‌هایی است ک در دستورکار آینده مجلس قرار دارد.

قالیباف تاکید کرد: ما قصد داریم خانه‌ای که از پول افراد ساخته و از سرمایه کشور ساخته شده در سفته بازی قرار نگیرد و با تورم دنبال درآمدهای دیگری نباشد بلکه عرضه شده و استفاده شود.

رئیس مجلس اظهار داشت: ما می‌خواهیم افرادی که ۱۰ خانه دارند خانه خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خالی نگه ندارند و عرضه کنند. این که چرا آن شخص ۱۰ خانه خالی دارد بحث دیگری است و باید جای دیگری آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دنبال کرد.

 


این مطلب برایم مفید است۴


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک منبع: قالیباف: طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی برای جلوگیری از احتکار مسکن است – نیوز

https://www.news.ir/138131/%D9%82%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%81-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7/

خبر اقتصادی