فیسبوک و توییتر امروز کدام مطلب ترامپ را حذف کردند؟ – نیوزبازتاب خبر news.ir

ترامپ چهارشنبه‌شب در گفت‌وگویی با شبکه خبری فاکس‌نیوز مدعی شده بود که «کودکان در مقابل ویروس کرونا تقریبا ایمن هستند» و حساب رسمی ستاد انتخاباتی او این بخش از سخنان‌اش را در فیسبوک و توییتر منتشر کرده بود.

همین ویدئو از سوی حساب رسمی شخص ترامپ در این شبکه‌های اجتماعی نیز بازنشر شده بود، اما این شبکه‌ها با استناد به مقرراتشان درباره ویروس کرونا این ویدئو را در هر دو حساب پنهان کردند.

یک سخنگوی توییتر هم گفت که حساب کاربری ستاد انتخاباتی ترامپ تا زمانی که اقدام به حذف این ویدئو نکند، امکان انتشار توییت جدید نخواهد داشت.

به نوشته رویترز، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا گفته است اگرچه بزرگسالان تاکنون بیشترین مبتلایان به کرونا را تشکیل داده‌اند، برخی کودکان و نوزادان نیز به این ویروس مبتلا شده و ناقل آن بوده‌اند.

ترامپ پس از مصاحبه با شبکه فاکس‌نیوز، در یک کنفرانسی خبری در کاخ سفید نیز ادعای خود درباره ایمن بودن کودکان در مقابل کووید۱۹ را تکرار کرد.

یک سخنگوی فیسبوک اعلام کرد که این اولین بار است که این شبکه اجتماعی به خاطر پیشگیری از انتشار اطلاعات نادرست درباره کرونا، اقدام به حذف یکی از مطالب ترامپ می‌کند.

فیسبوک به رغم آنکه پیشتر مطالبی را از صفحه رسمی ستاد انتخاباتی ترامپ به دلیل مشابه حذف کرده بود، به خاطر حذف نکردن اطلاعات نادرستی که توسط ترامپ منتشر می‌شود، از سوی قانونگذاران آمریکایی و کارمندان خود تحت انتقاد بود.

این شبکه اجتماعی پیشتر مطلبی را که حاوی یک نماد نازیسم بود، از حساب رسمی ترامپ و ستاد انتخاباتی او حذف کرده بود.

لینک منبع: فیسبوک و توییتر امروز کدام مطلب ترامپ را حذف کردند؟ – نیوز

https://www.news.ir/139037/%D9%81%DB%8C%D8%B3%D8%A8%D9%88%DA%A9-%D9%88-%D8%AA%D9%88%DB%8C%DB%8C%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%B7%D9%84%D8%A8-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%BE-%D8%B1/

خبر اقتصادی