طلا دوباره خیز برداشت/ هراس طلا از عصر جمعه – نیوزبازتاب خبر news.ir

طلا دوباره خیز برداشت/ هراس طلا از عصر جمعه

اونس در کانال ۱۹۰۰ ماندنی است؟


اقتصادنیوز :

در پایان کار بازار جهانی در روز پنجشنبه با ۲۱ دلار افزایش و قیمت اونس جهانی طلا توانست به کانال ۱۹۰۰ دلار برگرد و بعد از ۸ روز در این کانال تا پایان ساعات کاری بازار بماند. آیا انتشار نرخ بیکاری این دستاورد را به باد می‌دهد؟

به گزارش اقتصادنیوز،  قیمت اونس طلا سه روز است که در یک قدمی ۱۹۰۰ دلار قرار دارد و حتی در روز چهارشنبه تلنگری به این سقف هم زد، اما در تمامی این مدت در عبور از مرز ۱۹۰۰ ناکام ماند ال این که روز پنج شنبه با یک درصد افزایش، قیمت فلز زرین توانست در کانال ۱۹۰۰ مقیم شود. قیمت اونس در روز پنج‌شنبه سه بار به کانال ۱۹۰۰ راه یافت و هر بار توانشت مدتی بیشتری در کانال بماند. در نهایت در راند سوم که از ساعت ۶ عصر به وقت تهران شروع شد، قیمت اونس تا ۱۹۱۲ دلار هم افزایش یافت در پایان کار بازار در ساعت ۱ بامداد  به وقت تهران، قیمت ۱۹۰۵ دلار را به ثبت رساند.با این رکورد قیمت اونس از آغاز هفته نزدیک به ۶۵ دلار افزایش یافته است.نمودار طلا

آیا نرخ بیکاری تمام زحمات گاو‌های طلا را پاک می‌کند؟

تحلیل‌های فنی برای ساعات آینده قویاً توصیه به خرید، برای روز آینده خنثی و برای هفته آینده توصیه به خرید دارند. اما محرکی که می‌تواند این تحلیل‌های فنی برهم زند و قیمت فعلی آن را بطور محسوسی تغییر دهد انتشار آمار بیکاری ماهانه آمریکا خواهد بود. این مجموعه داده‌های مرتبط به وضیت اشتغال ماه سپتامبر قرار است جمعه ساعت ۴ عصر منتشر شود. آمار بیکاری ماه گذشته ۸٫۴ درصد بوده و انتظار می‌روند این ماه با کمی کاهش به ۸٫۲ برسد.

ماه قبل با انتشار نرخ بیکاری ماه اوت قیمت اونس نزدیک به ۴۰ دلار سقوط کرد. زیرا انتظار می‌رفت نرخ بیکاری از ۱۰٫۲ درصد نوامبر  به ۹٫۸ درصد برسد. اما با انتشار نرخ بیکاری ماه اوت این نرخ ۸٫۴ درصد اعلام شد ، آماری که از انتظارات و پیش‌بینی‌ها بسیار پایین‌تر بود. اگر این ماه نیز نرخ بیکاری کاهش بیش از حد انتظار داشته باشد، برای سرمایه‌گذاران به این معنا خواهد بود که سرعت ترمیم اقتصادی سریع‌تر از پیش‌بینی‌ها بوده است و درنتیجه باعث می‌شود بسیاری به سمت فروش طلا هجوم آورند. چنین اتفاقی می‌تواند طلا را به کانال ۱۸۰۰ بازگرداند.

نرخ بیکاری

در بازار‌های مرتبط: هر اونس نقره با ۲٫۵۶ درصد افزایش به ۲۳٫۸۰ دلار رسید. هر اونس پلاتین با افزایش ۱٫۰۵ درصدی به ۸۹۷٫۶۳ دلار رسید ، در حالی که هر اونس پالادیوم با رشد ۱٫۴۲ درصدی به ۲۳۳۷ دلار رسید.

 


این مطلب برایم مفید است۵


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک منبع: طلا دوباره خیز برداشت/ هراس طلا از عصر جمعه – نیوز

https://www.news.ir/211094/%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AE%DB%8C%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D9%87%D8%B1%D8%A7%D8%B3-%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B9%D8%B5%D8%B1-%D8%AC/

خبر اقتصادی