طلا به کانال ۲۰۰۰ و ۲۱۰۰ دلار، صعود می‌کند؟ – نیوزبازتاب خبر news.ir

طلا به کانال 2000 و 2100 دلار، صعود می‌کند؟

گزارش نیمروز؛ افزایش ۱۵ دلاری طلا در ابتدای معاملات بازار نیویورک؛


اقتصادنیوز :

در روز دوشنبه با باز شدن بازار نیویورک قیمت لحظه‌ای اونس ۱۵ دلار افزایش داشته است، و به نظر می رسد چند ساعت آینده برای بازار طلا بسیار حساس خواهد بود و ممکن است طلا کانال ۱۹۰۰ دلار را مورد آزمایش قرار دهد.

به گزارش اقتصاد نیوز، قیمت لحظه‌ای اونس طلا امروز بعدازظهر با باز شدن بازار کالای نیویورک بانزدیک به ۰٫۸ درصد افزایش به بالای ۱۹۷۵ دلار رسید. 

روند مثبت در بازار فلزات گرانبها

بازار دیگر فلزات گران‌بها نیز روندی نسبتاً مثبت دارند. هر اونس نقره با بیش از یک درصد افزایش به ۲۲٫۹۳ دلار رسید، پلاتین با ۰٫۸ درصد افزایش به ۸۵۰٫۷۴ دلار رسید و پالادیوم نیز با ۰٫۲ درصد افزایش به ۲۲۱۷٫۸۷ دلار رسید. 

این‌درحالی‌است که در ابتدای روز دوشنبه قیمت طلا و شاخص دلار هردو رو به کاهش بودند. شاخص دلار ۰٫۲ درصد کاهش داشت و قیمت اونس طلا ۰٫۴ درصد. ریزش اونس طلا و شاخص دلار امروز در‌حالی‌ بود که شاخص نزدک (NASDAQ) و  اس‌اندپی ۵۰۰ (S&P 500) هر کدام به ترتیب ۲٫۲ درصد و ۱٫۶ درصد افزایش داشته‌اند. 

کپیتال اکونومیکس چشم‌انداز طلا را پیش‌بینی کرد

ساموئل برمن، دستیار اقتصاد کالاها در کپیتال اکونومیکس یک پژوهشکده مشاوره اقتصادی، در یک گزارش روز دوشنبه گفت که آنها اکنون چشم‌انداز طلا را در پایان امسال (میلادی) ۲۰۰۰ دلار در هر اونس و تا پایان ۲۰۲۱ در حدود ۲۱۰۰ دلار در هر اونس می‌بینند. با این حال، برمن گفت که پایین آوردن بازده واقعی در نهایت بر ارزش دلار تأثیر می گذارد و قیمت طلا را افزایش می‌دهد .

ساموئل برمن در توضیح این نتایج می‌گوید پایین نگه داشتن نرخ بهره در اکثر کشور‌های توسعه یافته در نهایت برخی سرمایه‌گذاران برای فرار از تورم به سمت طلا می‌کشاند. نرخ بهره نزدیک به صفر و کم‌ سابقه دولت ایالات متحده برای مقابله با کرونا، دلار را تضعیف می‌کند و به طلا یک مزیت رقابتی می بخشد. تزریق پول بانک‌های مرکزی جهان نیز این رابطه را تشدید می‌کند.

نمودار اونس طلا

 


این مطلب برایم مفید است۹


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک منبع: طلا به کانال ۲۰۰۰ و ۲۱۰۰ دلار، صعود می‌کند؟ – نیوز

https://www.news.ir/206368/%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%84-%DB%B2%DB%B0%DB%B0%DB%B0-%D9%88-%DB%B2%DB%B1%DB%B0%DB%B0-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1%D8%8C-%D8%B5%D8%B9%D9%88%D8%AF-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C/

خبر اقتصادی