شناسایی ترکیبات سمی در کرم‌های آرایشی موجود در بازار کشور + اسامی محصولات تقلبی – نیوزبازتاب خبر news.ir

شناسایی ترکیبات سمی در کرم‌های آرایشی موجود در بازار کشور + اسامی محصولات تقلبی

اقتصاد نیوز: کارشناس مدیریت نظارت بر غذا و محصولات خوراکی و آشامیدنی معاونت غذا و دارو با اشاره به مواد و فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی غیرمجاز و قاچاق موجود در بازار مصرف کشورمان، اسامی برخی از این محصولات تقلبی را اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، دکتر انیس رشیدی‌زاد اظهار کرد: استفاده از لوازم آرایشی و مواد محافظت کننده پوست، از عادت‌های روزانه افراد زیادی است و در برخی از این افراد پس از چند بار و یا چند سال استفاده مشکلات و عوارضی بروز می‌کند که شدت و احتمال بروز عوارض ناشی از مصرف این مواد در مواد آرایشی تقلبی، بیشتر خواهد بود.

وی ادامه داد: مواد و فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی غیرمجاز و قاچاق اغلب حاوی مواد اولیه غیرمجاز، نامرغوب و بی‌کیفیت است که استفاده از آن‌ها آثار و عوارض جدی را به دنبال دارد. در این بین رژ لب و فرارورده‌های مرتبط با چشم مثل ریمل مداد و… به دلیل حساسیت محل استفاده از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

وی افزود: بسیاری از لوازم آرایشی از جمله کرم‌های آرایشی، ترکیبات سرب و آرسنیک دارد؛ استاندارد این ترکیبات باید به ترتیب زیر ppm ۲ و ۱۰ppmباشد. در این صورت مصرف این مواد آرایشی هیچ عارضه ای به دنبال ندارد. این موارد گاهی موجب بروز حساسیت‌های پوستی و عوارض و آسیب‌های دیگر در مصرف‌کنندگان می‌شود. لوازم آرایشی تقلبی معمولا از پایه و مواد نامرغوب تهیه می‌شوند. با پنهان بودن روند تولید این مواد، امکان استفاده از هرگونه ماده مضر یا حتی پوست و ضایعات مرغ در آنها وجود دارد. چربی‌های حیوانی اگر به صورت غیربهداشتی و بدون استانداردهای لازم در لوازم آرایشی به کار روند قطعا مشکل ساز خواهند شد. بنابراین در خرید رژ لب به نکات زیر توجه کنید.

۱.خرید از مراکز معتبر

۲ .توجه به لیبل و برچسب سازمان غذا و دارو معروف به سیب سلامت و برچسب ttac

سازمان غذا و دارو هشدار داده است که برندهای غیرمجاز در جدول زیر را خریداری نکنید:

سازمان غذا و دارو , بهداشت و درمان ,

سازمان غذا و دارو , بهداشت و درمان ,

 


این مطلب برایم مفید است۰


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک منبع: شناسایی ترکیبات سمی در کرم‌های آرایشی موجود در بازار کشور + اسامی محصولات تقلبی – نیوز

https://www.news.ir/119866/%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C/

خبر اقتصادی