شاخص، باز به رشد ۳ ونیم روزه نرسید؛ امید بورس ناامید شد + جدول – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز، در پایان معاملات امروز شاخص کل با ریزش ۴۳ هزار واحدی به رقم یک میلیون و ۵۷۲ هزار واحد کاهش یافت و ۲ هزار و ۱۸۸ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد. شاخص کل هم‌وزن نیز با کاهش ۴ هزار و ۷۰۰ واحدی نسبت روز گذشته همراه بود و در رقم ۴۰۷ هزار و ۷۳۲ واحدی قرار گرفت. شاخص کل بازار فرابورس نیز با کاهش ۱٫۴ درصدی به رقم ۱۷ هزار و ۹۵۰ واحد رسید.

در روزی که ۲۵۷ نماد تابلوی بورس با کاهش ارزش مواجه بودند، فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس)، و فولاد (فولاد مبارکه اصفهان) بیشترین تاثیر را در سقوط شاخص کل بازار داشتند. پس از این دو غول صنعتی کشور، نمادهای وغدیر (سرمایه‌گذاری غدیر)، کگل (معدنی و صنعتی گل‌گهر)، شبندر (پالایش نفت بندرعباس)، شتران (پالایش نفت تهران) به ترتیب بیشترین تاثیر را در قرمزپوش شدن تمام شاخص‌های بازار داشتند.

معاملات 6 مهر

وبصادر؛ بازگشایی و ابطال معاملات

اتفاق مهم و تاثیرگذار بازار امروز بازگشایی وبصادر (بانک صادرات) بود که با رشد بیش از ۵ درصد همراه بود. ۲۰ درصد حجم معاملات خرد بازار روز یکشنبه به وبصادر اختصاص داشت. همچنین ۵۰ درصد از حجم پول حقیقی خارج شده از بازار به سهام‌داران بانک صادرات تعلق داشت.

اما عصر امروز با اعلام شرکت بورس اوراق بهادار تهران، کل معاملات این شرکت ابطال شد. ارزش معاملات ۱۳۴ هزار و ۱۵۶ میلیارد تومان بود.

ارزش معاملات بازار

 ارزش کل معاملات روز یکشنبه به رقم ۹ هزار میلیارد تومان بالغ شد که نسبت به روز گذشته ۱۰٫۷ درصد رشد نشان می‌دهد. همچنین ارزش معاملات خرد بازار ۶ هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان بود که ۱۹٫۵۹ درصد کاهش یافته است.

پس از وبصادر، نماد پترول (گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان) بیشترین ارزش معاملات بازار امروز را به خود اختصاص داد و پس از آن تاپیکو (سرمایه‌گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین)، دی (بانک دی) و وبملت (بانک ملت) بیشترین ارزش معاملات بازار را داشتند.

بیشترین حجم معاملات بازار نیز پس از وبصادر، به نماد پترول (گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان) تعلق داشت. وتجارت (بانک تجارت)، وبملت (بانک ملت) و ثامید (توسعه و عمران امید) در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

ارزش صفوف بازار

ارزش صف‌های خرید بازار امروز ۴۷۱ میلیارد تومان و ارزش صف‌های فروش ۶ هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان بود. همچنان تفاوت معناداری میان ارزش صف‌های فروش و خرید بازار بورس وجود دارد. 

لینک منبع: شاخص، باز به رشد ۳ ونیم روزه نرسید؛ امید بورس ناامید شد + جدول – نیوز

https://www.news.ir/204917/%D8%B4%D8%A7%D8%AE%D8%B5%D8%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%DB%B3-%D9%88%D9%86%DB%8C%D9%85-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87-%D9%86%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D8%9B-%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%AF/

خبر اقتصادی