سیگنال تلخ صعود طلا – نیوزبازتاب خبر news.ir

سیگنال تلخ صعود طلا

اقتصادنیوز: ​شیوع کروناویروس عاملی برای راه افتادن سیلی از تقاضاهای بی رحمانه برای خرید طلا در سرتاسر دنیا شده است؛ متقاضیان فلززرد ایمنی دارایی خود را در خریداری طلا می بینند.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ اکنون فراموش شده اما اوایل همه گیری کرونا قیمت طلا در یک سقوط آزاد بود. بسیاری کنجکاو بودند بدانند چه عاملی در کنار این ویروس، در حال فروپاشی اقتصاد جهان است تا به موقع ثابت شود که یکی از بزرگ ترین تقلب ها در تاریخ بازارهای مالی در حال وقوع است. همه گیری سال ۲۰۲۰ به عنوان یک نیروی محرکه قدرتمند عمل کرد تا طلا شدیدترین صعودها در تاریخ خود را تجربه کند. 

در پایان معاملات روز جمعه در نیویورک، شمش معادل ۱٫۹۰۲٫۰۲ دلار در هر اونس یعنی حدود ۳۰٪ بالاتر از قیمت خود در ماه مارس و فقط ۱٪ از رکورد بالا در سال ۲۰۱۱ بود. اکنون هراس از تعطیلی مجدد مشاغل و کارخانه ها در میان فعالان بازار وجود دارد. و تصمیم سیاستمداران برای ارائه بسته های محرک بی سابقه و تصمیم بانکداران مرکزی برای چاپ سریعتر پول نسبت به قبل برای تأمین هزینه های وارده در این وضعیت و سقوط اوراق قرضه تنظیم شده و تورم در ایالات متحده آمریکا و افت ناگهانی دلار در برابر یورو و ین و افزایش تنش میان ایالات متحده و چین،‌همه و همه عاملی برای پرواز بهای طلا هستند. 

همه این موارد وقتی در کنار هم قرار گرفته و روی دهد، نگرانی های زیادی را ایجاد می کند. رکود اقتصادی – ترکیبی نادر از کاهش رشد و افزایش تورم که باعث از بین رفتن ارزش سرمایه گذاری های با درآمد ثابت می شود – می تواند بخش هایی از جهان توسعه یافته را تحت تاثیر خود قرار دهد. این مساله در ایالات متحده، که ویروس همچنان جولان می دهد و صحبتی از بهبود اقتصادی نیست، پررنگ تر است. 

طلا همچنین سرمایه گذارانی را که “نگران زمان بهبود رکود اقتصادی بوده تا  مسکن بیشتری را از صندوق فدرال رزرو دریافت کنند” ترغیب می کند.  بازارهای اوراق بهادار ایالات متحده محرک اصلی شتاب بسیاری از افراد به سوی طلا است، که به عنوان بازاری جذاب و پربازده شناخته شده که می تواند  اثرات تورم را پایین تر از صفر قرار دهد. در این دوران، سرمایه گذاران به دنبال پناهگاه های امن هستند که ارزش خود را از دست نمی دهد.

تحلیلگران چندین ماه پیش بینی صعودی عظیم طلا را پیش بینی کرده بودند. 


این مطلب برایم مفید است۶


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک منبع: سیگنال تلخ صعود طلا – نیوز

https://www.news.ir/127625/%D8%B3%DB%8C%DA%AF%D9%86%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D9%84%D8%AE-%D8%B5%D8%B9%D9%88%D8%AF-%D8%B7%D9%84%D8%A7/

خبر اقتصادی