سهم اپراتورهای موبایل کشور از بازار – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از شبکه خبری ICTPRESS، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار گزارشی از عملکرد اپراتورهای تلفن همراه در بهار سال ۱۳۹۹، خبر از رشد سهم بازار “همراه اول” و همچنین ریزش مشترکان دو اپراتور “ایرانسل” و “رایتل” داد که در نهایت و برآیند ماجرا، حاکی از کوچ مشترکان اپراتورهای زرد و ارغوانی به سمت فیروزه‌ای است.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طی سالهای متمادی، تلاش کرد تا با اجرای رومینگ_ملی، ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه و… رقابت را بین اپراتورها پررنگ‌تر کند و اپراتورهای کوچکتر را از ورطه سقوط برهاند اما ظاهرا بازار رقابتی در نهایت تکلیف را روشن کرده و حکم به بقا می‌دهد.

در حالیکه انتظار می‌رفت مشترکان قدیمی اپراتور اول تلفن همراه هم‌زمان با اجرای این طرح‌های ملی، با فراغ خاطر اقدام به تعیین اپراتورهای ایرانسل و رایتل کنند ظاهرا داستان طور دیگری رقم خورد و اکنون مشترکان ایرانسل و رایتل هستند که شبکه‌شان را به مقصد همراه اول ترک می‌کنند.

اکنون پس از چندین سال از اجرای ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه، هم‌زمان با روز راه‌اندازی نخستین سایت ۵G توسط وزارت ارتباطات در مرکز تحقیقات مخابرات ایران، گزارش عملکرد اپراتورها به روایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر شده که در تصویر مشاهده می‌کنید.

سهم بازار همراه اول در بهار سال جاری به ۵۳٫۷۲ درصد رسیده که ۰٫۵۴ درصد رشد را به نسبت مدت زمان مشابه سال گذشته و همچنین زمستان ۹۸ نشان می‌دهد.

سهم بازار ایرانسل ۰٫۳۶ درصد به نسبت مدت زمان مشابه سال گذشته و همچنین ۰٫۷۳ درصد به نسبت زمستان ۱۳۹۸ افت کرده است.

رایتل هم که همواره در مسیر رکود و ریزش قرار دارد، همچون ایرانسل با افت ۰٫۸۹ درصدی به نسبت مدت زمان مشابه سال قبل مواجه شده است.

این تحلیل گویای این است که همراه اول به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه ایران، همچنان پس از ربع قرن تجربه اپراتوری در ایران، در مقام نخست سهم بازار اپراتورهای تلفن همراه کشور قرار دارد.

لینک منبع: سهم اپراتورهای موبایل کشور از بازار – نیوز

https://www.news.ir/124035/%D8%B3%D9%87%D9%85-%D8%A7%D9%BE%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%84-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1/

خبر اقتصادی