رییس مجلس آمریکا: آمار کرونایی‌های آمریکا دروغ است – نیوزبازتاب خبر news.ir

نانسی پلوسی روز یکشنبه در مصاحبه‌ای با شبکه «ای بی سی» اظهارات نادرست و خلاف واقع دونالد ترامپ در زمینه شیوع ویروس کرونا را به دکتر دبورا بیرکس نسبت داد و گفت به همین خاطر به او اعتمادی ندارم. رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از ذکر جزئیات بیشتر درباره این مقام کاخ سفید خودداری کرد.

نشریه پولیتیکو نیز اخیرا گزارش داد پلوسی هفته گذشته در نشستی با حضور استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا و مارک میدوف، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید، صحت و سقم اظهارات این عضو کمیته بحران کرونا را زیر سوال برد. رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بیرکس را به نشر اطلاعات نادرست در خصوص شیوع ویروس کرونا متهم کرد و در عین حال از آنتونی فائوچی، مدیر موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا به عنوان یک قهرمان ملی یاد کرد.

رئیس جمهور آمریکا به دلیل اظهارنظر‌های جنجالی و غیرعلمی خود در خصوص ویروس کرونا بارها هدف انتقادات گسترده در این کشور قرار گرفته است. استفاده نکردن از ماسک و تزریق مواد ضدعفونی به بیماران کرونایی تنها نمونه‌ای از تدابیر خودساخته ترامپ برای مواجهه با این بحران مهلک است. بسیاری از مردم و همچنین مقامات این کشور به سیاست‌های دولت ترامپ در مقابله با شیوع ویروس کرونا به شدت انتقاد دارند و معتقدند دولت این کشور به اندازه کافی در این زمینه حساسیت از خود نشان نمی‌دهد.

در حال حاضر آمریکا با بیش از چهار میلیون و ۷۶۰ هزار فرد مبتلا به کرونا همچنان بیشترین آمار مبتلایان این ویروس را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است. از این تعداد بیش از ۱۵۷ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

لینک منبع: رییس مجلس آمریکا: آمار کرونایی‌های آمریکا دروغ است – نیوز

https://www.news.ir/134946/%D8%B1%DB%8C%DB%8C%D8%B3-%D9%85%D8%AC%D9%84%D8%B3-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85/

خبر اقتصادی