روند تخصیص ارز برای کالای اساسی – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز؛ بر مبنای گزارش بانک مرکزی در شش ماهه اول بیش از ۳٫۵ میلیارد دلار سهمیه ارزی، ۵ قلم کالای اساسی تخصیص یافته است.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام این خبر افزود: تدارک تامین کالا از حوزه حفظ تعادل عرضه و تقاضا در بازار برقرار شده است.

وی افزود: ۵ قلم کالای اساسی شامل ارز ۴۲۰۰ هستند و سهمیه ارزی حدود ۶ میلیارد دلار برای یکسال برای این ۵ قلم کالا در نظر گرفته شده است.

سخنگوی ستاد تنظیم بازار کشور اضافه کرد: این ۵ قلم شامل روغن خام، دانه روغنی، کنجاله سویا، جو و ذرت است.

کلامی در ادامه به شاتا گفت: بر مبنای گزارش بانک مرکزی در شش ماهه اول بیش از ۳٫۵ میلیارد دلار این سهمیه تخصیص یافته است.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: حدود ۳ میلیارد دلار این اعتبار نیز در شش ماهه اول سال تامین ارز شده است.

وی ادامه داد: فرآیند تخصیص و تامین ارز این نوید را می دهد که با توجه به موجودی خوب ذخایر روند مناسب تامین کالاهای اساسی استمرار دارد.

سخنگوی ستاد تنظیم بازار تصریح کرد: با مصوبه معاون اول رییس جمهور در بازدیدی که از گمرمات بندرعباس داشتند، مقرر شد تمام کالاهایی که بندرهای کشور بصورت رسوب وجود دارند ترخیص گردد.

کلامی تاکید کرد: این اقدامات فضای آرامش بازار را حفظ می کند .

سخنگوی ستاد تنظیم بازار اعلام کرد: نباید به فضای روانی متاثر از نوسانات قیمت ارز دامن بزنیم.

کلامی گفت: مقادیر تامین و تخصیص ارز بالای ۵۰ درصد است علاوه بر کالاهایی که در بندر بوده و تعیین تکلیف شده است، مابقی کشتی های حمل بار نیز در راه هستند.

 

لینک منبع: روند تخصیص ارز برای کالای اساسی – نیوز

https://www.news.ir/215722/%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%DB%8C%D8%B5-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3%DB%8C/

خبر اقتصادی