روسیه اروپا را تهدید کرد – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس: وزارت خارجه روسیه روز جمعه اعلام کرد که به تحریم‌های مالی و مسافرتی اتحادیه اروپا علیه سرویس اطلاعاتی ارتش روسیه به دلیل اتهامات حملات سایبری پاسخ متقابل خواهد داد.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: «البته که این اقدام غیردوستانه توسط اتحادیه اروپا بی پاسخ باقی نخواهد ماند. در دیپلماسی هر چیزی پاسخ متقابل دارد.»

اتحادیه اروپا در اولین اقدام خود درباره جرایم سایبری، سازمان فناوری‌های ویژه سرویس اطلاعات ارتش روسیه را تحریم کرد.

اتحادیه اروپا مدعی است که این سازمان روسی، در ژوئن ۲۰۱۷ دو حمله سایبری انجام داده که در این حمله شرکت‌های متعدد اروپایی آسیب دیده و با ضررهای مالی هنگفتی مواجه شدند.

همچنین این سازمان روسی متهم است که در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ دو حمله سایبری به شبکه برق اوکراین انجام داده است.

انگلیس، آمریکا و کانادا نیز پیش از این ادعا کرده بودند که روسیه در حال به سرقت بردن اطلاعات محققانی است که به دنبال تهیه یک واکسن ویروس کرونا هستند.

این در حالی بود که وزارت دفاع روسیه از مثبت بودن نتایج تحقیقات دانشمندان بومی خود بر روی واکسن کرونا خبر داد و اعلام کرد که این واکسن بسیار ایمن و مقاوم است در مرحله سوم آزمایش‌های بالینی قرار دارد.

 

لینک منبع: روسیه اروپا را تهدید کرد – نیوز

https://www.news.ir/132384/%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D9%87%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF/

خبر اقتصادی