رئیس جمهوری که علنی از قوانین پزشکی سرپیچی می کند – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس: «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا چند ساعت بعد از آنکه در پیامی در توئیتر پوشیدن ماسک را اقدامی «وطن‌پرستانه» توصیف کرد در واشنگتن بدون ماسک رویت شد.

پایگاه هیل گزارش داد ویدئوهای منتشرشده رئیس‌جمهور آمریکا را در حال صحبت در جمع هوادارانش در «هتل بین‌المللی ترامپ»، بدون ماسک نشان می‌دهند.

این رسانه نوشته افراد حاضر در اطراف ترامپ هم ماسک نپوشیده‌اند. کاخ سفید در بیانیه‌ای گفته افرادی که در این مراسم حضور داشته‌اند همه آزمایش کرونا داده‌اند.

ترامپ که از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون در مناسبت‌های مختلف آن را کم اهمیت جلوه داده بود و درخواست‌های کارشناسان بهداشت و درمان برای استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی را ناچیز شمرده بود روز دوشنبه با تغییر موضع از مردم آمریکا خواست تا در مکان‌های عمومی از ماسک صورت استفاده کنند.

ترامپ تصویری سیاه و سفید از خود را در حالی‌که ماسک به صورت دارد، در صفحه توییتر خود منتشر کرد و از مردم آمریکا خواست تا همچون وی برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا، از ماسک بر صورت‌های خود استفاده کنند.

پیش از این رئیس‌جمهور آمریکا در مقابل درخواست‌ مسئولان بهداشتی و درمانی برای استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی مقاومت می‌کرد.

او اما دوشنبه در جدیدترین پیام خود در صفحه توییتر خطاب به مردم آمریکا نوشت: «ما در تلاش خود برای شکست ویروس نامرئی چین متحد هستیم و بسیاری از مردم می‌گویند که زدن ماسک صورت در زمانیکه نمی‌توانید فاصله اجتماعی را رعایت کنید، یک اقدام میهن‌پرستی است. هیچ‌کس میهن‌پرست‌تر از من نیست، رئیس‌جمهور مورد علاقه شما!».

پیام وی درست چند ساعت بعد از آن منتشر شد که «جروم آدامز» مقام وزارت بهداشت آمریکا در شبکه «فاکس‌نیوز» از مردم آمریکا خواست با توجه به افزایش آمار روزانه مبتلایان به کووید-۱۹ در ایالات متحده آمریکا و ابتلای بیش از یک میلیون نفر به کرونا در یک ماه گذشته، در مکان‌های عمومی از ماسک صورت استفاده کنند.

این در حالی است که ترامپ بامداد یکشنبه با ادعای اینکه ماسک زدن فایده‌ای در مقابله با ابتلا به ویروس کرونا ندارد، گفته بود استفاده از آن در مکان‌های عمومی را اجباری نمی‌کند.

 

لینک منبع: رئیس جمهوری که علنی از قوانین پزشکی سرپیچی می کند – نیوز

https://www.news.ir/121572/%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%B9%D9%84%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%BE/

خبر اقتصادی