دلار ۳۰ هزار تومان می‌شود؟ – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصاد نیوز در هفته جاری دلاری در کانال ۲۹ هزار گردش کرد اما نتوانست از این کانال عبور کند در مقابل معامله گران هم در روزهای اخیر از کف ۲۹ حمایت کردند و اجازه ندادند قیمت به کانال ۲۸ هزار بازگردد. به نظر امروز روز مهمی برای بازار است زیرا آخرین روز آزمایی بازار و معامله گران برای تغییر کانال است.

پیش‌بینی قیمت دلار از کانال درهم

برای اینکه قیمت دلار به بالای مرز یادشده برود، نیاز است که قیمت حواله درهم به بالای محدوده ۸ هزار و ۲۰۰ تومان قدم بگذارد. در کنار این برای بازیگران درهم محور قیمتی مهم ۸ هزار و ۷۰ تومان است. آن‌ها بالای این محور خریدار خواهند شد و زیر آن به دونقطه ۸ هزارتومانی و ۷ هزار و ۹۵۰ تومانی دل خواهند بست.

دودسته نگاه در بازار دلار

در بازار دلار دودسته نگاه مختلف به وجود آمده است؛ گروهی که اعتقاددارند، چند روز نوسان در کانال ۲۹ هزارتومانی به معنای آن است که این ارز آمادگی کافی برای ورود به کانال ۳۰ هزارتومانی را پیداکرده است و عده‌ای که اعتقاددارند، سوخت رشد دلار تمام‌شده است و در آستانه سقف قیمتی در حال دست‌وپا زدن است. از نگاه آن‌ها دست‌وپا زدن به معنای تلاش برای خالی کردن خریدهای قبلی در آستانه سقف است.

بااین‌حال افزایشی‌های بازار باور دارند خط ۳۰ هزارتومانی اهمیت دارد و باید بااحتیاط از آن عبور کرد. گذر از این خط از نگاه آن‌ها تقاضاهای خفته دیگری را به بازار روانه می‌کند و سرعت رشد را افزایش می‌دهد. از نگاه آن‌ها اخبار سیاسی مساعد برای کاهش قیمت نیست و اتفاقات عراق و تلاش‌های آمریکا برای فشار به ایران گزینه‌هایی هستند که می‌توانند زمینه‌ساز بالا رفتن انتظارات افزایشی و ورود افراد جدید به بازار شوند.

تحلیل دلار از نگاه فنی

در چند روز گذشته معامله گران فنی نظر به احتیاط داشتند اما ظرف ۲۴ ساعته گذشته روند قیمت‌ها را صعودی ارزیابی می‌کنند. گرچه در این پیش‌بینی‌ها بلافاصله حد ضرری اعلام می‌کنند تا نشان دهند در تشخیص روند از اطمینان برخوردار نیستند.

با توجه به اینکه قیمت دلار در هرات بالاآمده است ریسک افزایش نوسان بالا رفته است اما نکته‌ای که وجود دارد مقاومت دلار در صورت تغییر کانال است.

اگر دلار نتواند سطوح فتح‌شده را حفظ کند احتمال دارد عرضه دلار بالا رود که این اتفاق به‌منزله فشار کاهشی به قیمت است. اما حفظ این سطح و ورود پول‌های جدید امکان حفظ دلار در سطوح جدید را بالا می‌برد.

تمامی این احتمالات یک ضلع دیگر هم دارد که در بازار امروز بازار ساز چه نقشی ایفا می‌کند آیا کماکان در کمین گاه به انتظار می‌نشیند تا در یک نقطه هدف مطمئن به قیمت معامله گران یورش ببرد یا در مرز ۳۰ وارد بازار می‌شود و باعرضه از بالا معامله گران را به عقب‌نشینی وادار می‌کند.

 

 

 

لینک منبع: دلار ۳۰ هزار تومان می‌شود؟ – نیوز

https://www.news.ir/209819/%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%DB%B3%DB%B0-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF%D8%9F/

خبر اقتصادی