دستیار سابق مایک پنس: به بایدن رأی می‌دهم – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ یک دستیار سابق کاخ سفید که در هماهنگ کردن پاسخ دولت آمریکا در مقابله با همه‌گیری کرونا کمک می‌کرد، به شدت از رئیس‌جمهور آمریکا انتقاد کرده و گفته قصد دارد در انتخابات پیشرو به نفع «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها رای دهد.

 

به گزارش «اسکای نیوز»، «اولیویا تروی» که پیش از این دستیار «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا بوده، در ویدئویی که گروه «رای‌دهندگان جمهوری‌خواه علیه ترامپ» منتشر کرده، می‌گوید دولت آمریکا اواسط فوریه (اواخر بهمن) می‌دانست که با همه‌گیری مواجه خواهد شد.

او گفت: اما رئیس‌جمهور نمی‌خواست گوش کند زیرا بزرگترین دغدغه وی این بود که ما در سال انتخابات هستیم و این که چطور چنین مسئله‌ای می‌تواند بر آنچه وی رکورد موفقیت خود می‌خواند تاثیر بگذارد.

وی در ادامه گفت ترامپ در مراحل اولیه شیوع، این ویروس را فریب می‌خواند و افزود: واقعیت این است که او به کسی جز خودش اهمیت نمی‌دهد. اگر رئیس‌جمهور ویروس را جدی گرفته بود، می‌توانست سرعت انتشار آن را کاهش دهد.

او همچنین سخنان ترامپ را در یک جسله کارگروه مقابله با کرونا به یاد آورد که گفته بود شاید «کووید-۱۹» چیز خوبی باشد، چون معنایش این است که او دیگر مجبور نیست با افراد نفرت‌انگیز دست بدهد.

ترامپ در واکنش به سخنان این دستیار سابق کاخ سفید، مدعی شد که او را نمی‌شناسد و قبلاً ندیده است. کاخ سفید هم اظهارات وی را رد کرده است.

تروی در حالی که کار کردن در کاخ سفید را افتخار خوانده، گفته نگران بوده نتواند در نتیجه اقدامات رئیس‌جمهور آمریکا در آنجا تاثیرگذار باشد.

همزمان با شدت گرفتن مبارزات انتخاباتی دو نامزد حزب دموکرات و جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر در آمریکا، شمار ابتلای روزانه به ویروس «کووید۱۹» در این کشور همچنان رو به افزایش است. 

برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع، ۴۶,۲۹۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است. بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز ۸۷۹ آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید۱۹ در آمریکا به ۶,۸۷۴,۵۹۶ نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به ۲۰۲,۲۱۳ تن افزایش یافت.

Olivia Troye Joins The National Insurance Crime Bureau As Vice President Of Strategy, Policy, & Plans

 

لینک منبع: دستیار سابق مایک پنس: به بایدن رأی می‌دهم – نیوز

https://www.news.ir/192690/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82-%D9%85%D8%A7%DB%8C%DA%A9-%D9%BE%D9%86%D8%B3-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%86-%D8%B1%D8%A3%DB%8C-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AF/

خبر اقتصادی