دستگیری اتباع روسیه کار دست همسایه اش داد – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا: دمیتری پسکوف روز جمعه در جمع خبرنگاران گفت: ما امیدواریم ۳۳ تبعه روسیه که در بلاروس بازداشت شده اند، در آینده نزدیک آزاد شوند. 

به گفته وی، تاکنون اطلاعاتی که بازداشت اتباع روسی در بلاروس را توجیه کند، ارائه نشده است. 

پسکوف گفت: به همین دلیل ما امیدواریم و حتی اطمینان داریم که در آینده نزدیک، شرکای بلاروسی ما به این حادثه رسیدگی و اتباع روسی را آزاد خواهند کرد. 

گفتنی است خبرگزاری دولتی بلتابای بلاروس روز چهارشنبه از دستگیری ۳۳ شبه نظامی گروه واگنر در حومه مینسک خبر داد که ۳۲ نفر آنها تبعه روسیه و یک نفر هم تبعه بلاروس است.

به گزارش این رسانه، در مجموع ۲۰۰ شبه نظامی از گروه واگنر در بلاروس حضور دارند. 

سفارت روسیه در بلاروس نیز دیروز اعلام کرد که به این مرکز دیپلماتیک در مورد دستگیری شهروندان روس اطلاع نداده اند اما پس از آن اعلام کرد که بخش کنسولی وزارت خارجه بلاروس، دیپلمات های روس را در جریان دستگیری ۳۲ تبعه روس قرار داد.

پسکوف با بیان اینکه افراد بازداشت شده هیچ اقدام خلاف قانون انجام نداده اند و حضور آنان در بلاروس با امور این کشور ارتباطی ندارد، اظهار کرد: در زمان حاضر ما با اطمینان بیشتری می توانیم بگوییم که این اتباع روسی به بلاروس آمده بودند و با ترانزیت از این کشور می بایست به کشور دیگر سفر کنند و حضور آنها با امور این کشور ارتباطی ندارد.

وی خاطرنشان کرد که کرملین نگران عدم دسترسی کنسولی به افراد دستگیر شده است و امید می رود در آینده نزدیک صورت گیرد. 

 به گفته وی، بازداشت اتباع روسی در بلاروس با روابط اتحادی میان مسکو و مینسک مطابقت ندارد. 

 پسکوف گفت که سران روسیه و بلاروس پس از بازداشت ۳۳ تبعه روسی در مینسک هنوز با یکدیگر تماس نگرفته اند.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه همچنین ابراز امیدواری کرد که انتخابات ریاست جمهوری بلاروس با حداکثر موفقیت برگزار شود. 

 

لینک منبع: دستگیری اتباع روسیه کار دست همسایه اش داد – نیوز

https://www.news.ir/132337/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B9-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D8%B4-%D8%AF/

خبر اقتصادی