درصد احتمال برخورد «سیارک » جدید به زمین – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرنیوز، سوم مرداد سیارکی با با ابعاد ۱۷۰ متر از فاصله ۵ میلیون و ۶۰ هزار کیلومتری زمین عبور خواهد کرد، گفته می شود چون فاصله این سیارک به زمین نزدیک است احتمال برخورد آن با سیاره زمین وجود دارد.

در این خصوص برنامه در انتهای الوند از شبکه دو سیما با کاظم کوکرم، کارشناس حوزه علم به گفت و گو پرداخت.

در ادامه مهترین بخش های گفت و گوی  کاظم کوکرم را می خوانید.

♦این سیارک هم مانند سایر سیارک ها از کنار زمین عبور می کند، این خبر کذب نیست و فقط احتمال برخورد آن به زمین داده شده است، این احتمال قبل از عبور هر سیارکی وجود دارد اما درصد احتمالی برخورد آن با زمین تقریبا صفر است و جای هیچ نگرانی نیست.

♦در طول تاریخ تکامل حیات، احتمال برخورد سیارکی به سیاره زمین وجود داشته، آخرین بار ۶۵ میلیون سال قبل یک سیارک با زمین برخورد کرده و زمینه ساز انقراض دایناسورها شده است.

♦از پیامدهای فاجعه بار برخورد یک سیارک با زمین می توان به زمین لرزه شدید در اثر شدت این برخورد، آتش سوزی، گرد و خاک و غبار وسیع در جو زمین اشاره کرد.

♦سیارکی که قرار است سوم مرداد از کنار زمین عبور کند، در هر ثانیه  ۱۳ و نیم کیلومتر سرعت دارد و همین احتمال برخورد آن با زمین را ۱۰ به توان منفی ۱۵ می رساند.

♦با پایش ها و مطالعاتی که انجام شده، مشخص شده است که تا ۱۰۰ سال آینده هیچ خطری زمین را تهدید نمی کند.

لینک منبع: درصد احتمال برخورد «سیارک » جدید به زمین – نیوز

https://www.news.ir/119645/%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D9%85%DB%8C/

خبر اقتصادی