داماد ترامپ: توافق امارات و اسرائیل، باید فروش F 35 را به ابوظبی میسر کند – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: «جرد کوشنر»، داماد و مشاور رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا گفت که توافق امارات و رژیم اشغالگر قدس بر سر عادی‌سازی روابط باید راه را برای دست‌یابی ابوظبی به جنگنده‌های مدرن «اف ۳۵» باز کند.

کوشنر امروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه «سی‌ان‌ان» اذعان کرد که امارات به دنبال این است که جنگنده‌های مذکور را در «مدت زمان کوتاهی» به دست آورد.

او این مسئله (دست‌یابی امارات به اف ۳۵) را سیاسی دانست  و مدعی شد که ایران بیش از هر کس دیگری خواهان این است که امارات به این هواپیماها دست‌رسی نداشته باشد.

کوشنر گفت: «برای اینکه اماراتی‌ها مستقیماً در تنگه هرمز قرار گرفته‌اند و حقیقت امر این است که توافق صلح جدید باید احتمال دست‌یابی امارات به این جنگنده‌ها را بیشتر کند، ولی این توافق چیزی است که ما در حال بازنگری در آن هستیم».

داماد دونالد ترامپ ادامه داد: «واضح است که ما به‌زودی دست به ارزیابی [توافق] خواهیم زد و همه چیز را بر اساس استانداردها‌ی صحیح انجام خواهیم داد ولی این مسئله، مربوط به وزارت خارجه و ارتش آمریکا است».

شبکه سی‌ان‌ان آمریکا هفته گذشته بعد از اعلام عادی‌سازی روابط بین امارات و رژیم تل‌آویو فاش کرد که کوشنر تلاش‌های مخفیانه‌ای برای فروش «تسلیحات پیشرفته» از جمله اف ۳۵ به امارات داشت که این مسئله موجبات نگرانی سازمان‌های امنیتی و کمیسیون‌های کنگره را در پی داشته است.

به رغم این ادعاها و ادعاهای مقامات اماراتی از جمله «انور قرقاش»، وزیر مشاور دولت امارات در امور کشورهای خارجه مبنی بر این که ابوظبی خواهان دست‌‌یابی به جنگنده‌های آمریکایی اف ۳۵ است و توافق با اسرائیل با هدف خرید این جنگنده‌ها حاصل شده، ولی مقامات ارشد این رژیم بارها گفته‌اند که تل‌آویو باید برتری نظامی خود را در منطقه داشته باشد و کسی جز آن‌ها حق ندارند از این پرنده‌های مدرن استفاده کنند.

 

لینک منبع: داماد ترامپ: توافق امارات و اسرائیل، باید فروش F 35 را به ابوظبی میسر کند – نیوز

https://www.news.ir/159998/%D8%AF%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AF-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%BE-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84%D8%8C-%D8%A8%D8%A7/

خبر اقتصادی