داده‌های اطلاعاتی حساس درباره مقامات برجسته اسرائیل باز هم لو رفت – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه رای الیوم چاپ لندن نوشت، این وبلاگ اعلام کرد که فرمانده یگان شلداگ، ایوب کیوف نام دارد و او یک عرب دروزی از منطقه عسفیه است.

برملا کردن نام فرمانده یگان شلداگ، دومین شکاف در بخش نظارت نظامی در ارتش اسرائیل به حساب می‌آید.

وبلاگ تیکون عولام تاکید کرد که برای نخستین بار است که یک فرمانده دروزی در منصب فرمانده یگان شلداگ قرار می‌گیرد.

این وبلاگ اعلام کرد که برملا نکردن هویت‌های افسران ارشد ارتش با هدف حفاظت از جان آنها در مقابل حمله به آنها در هنگام انجام خدمات نظامی و بعد از آن و همچنین با هدف مصون نگه داشتن آنها از محاکمه از سوی دادگاه کیفری بین‌المللی است.

تیکون عولام تاکید کرد که ارتش اسرائیل جنایت‌های جنگی مرتکب شده است و باید در مقابل دادگاه کیفری بین‌المللی قرار بگیرد.

تیکون عولام که به معنای “اصلاح جهان” است، یک وبلاگ سیاسی است که مقر آن در سیاتل آمریکا است که معمولاً درخصوص مسائل امنیتی در اسرائیل مطلب می‌نویسند. این وبلاگ در سال ۲۰۰۳ با محوریت پرداختن به امنیت داخلی اسرائیل شکل گرفت.

نام ایوب کیوف در سایت i۲۴NEWS اسرائیل در ۲۰ اکتبر ۲۰۱۹ آمده بود که گزارشی را در مورد درگیری‌ها میان ارتش اسرائیل و شهرک نشین‌ها در شهرک‌ یهودی نشین یتسهار در نزدیکی نابلس منتشر کرد که به زخمی شدن یک سرباز انجامید.

دراین گزارش آمده بود: ارتش آموزشی را در این منطقه انجام داد و قرار بود که ایوب کیوف، فرمانده گردان پیاده نظام در تیپ نیروهای ویژه “گولانی” با خودرویش از طریق این شهرک یهودی نشین بگذرد اما دو خودروی شهرک‌نشین‌ها مانع وی شدند و در اطراف او، تعدادی از شهرک‌نشین‌ها جمع شده و شروع به دشنام دادن و حمله به وی کردند.

این پایگاه اخیراً نیز نام قاتل عماد مغنیه، فرمانده نظامی حزب‌الله را که در سال ۲۰۰۸ به شهادت رسید، اعلام کرد.

لینک منبع: داده‌های اطلاعاتی حساس درباره مقامات برجسته اسرائیل باز هم لو رفت – نیوز

https://www.news.ir/197037/%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AA/

خبر اقتصادی