خوشحالی اسرائیل از انفجار بیروت – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: «موشه فیلین» نماینده سابق کنست و رهبر حزب ملی‌گرای فلسطین اشغالی از وقوع انفجار مهیب در بیروت که بیش از صد کشته و هزاران مجروح برجای گذاشت ابراز خرسندی کرد.

به نوشته روزنامه «یدیعوت آحارونوت»، فیلین در حساب شخصی «فیسبوک» خود انفجار در بندر بیروت را «نمایش آتش‌بازی دیدنی» در آستانه یکی از مناسبت‌های یهودی توصیف کرد.

این مقام رژیم صهیونیستی درحالی شادی خود از این حادثه ناگوار را ابراز می‌کند که رهبران و مقامات کشورهای مختلف از زمان وقوع آن به مردم و دولت لبنان تسلیت گفته و درخصوص ارسال کمک به این کشور ابراز آمادگی کرده‌اند.

«سعد السعداوی» عضو ائتلاف الفتح پارلمان عراق، امروز (چهارشنبه) در یک سخنانی گفت که هنوز علت دقیق انفجار بیروت مشخص نیست اما احتمال دست داشتن رژیم اسرائیل در این حادثه بعید به نظر نمی‌رسد.

«محمد البلداوی» نماینده فراکسیون «صادقون» در پارلمان عراق نیز  امروز گفت که این انفجار وحشتناک و مهیب یک اتفاق تصادفی نبوده و دستهایی پشت پرده آن قرار دارد و نشانه‌های وجود دارد که بیانگر نقش رژیم صهیونیستی این پشت پرده این عملیات است.

رئیس جمهور آمریکا نیز روز گذشته مدعی شد که سران نظامی آمریکا ارزیابی کرده‌اند که به نظر می‌رسد انفجارهای بیروت ناشی از یک حمله یا یک بمب باشد.

در پی انفجار مهیب عصر روز سه‌شنبه در بیروت تا کنون مرگ بیش از یکصد نفر تایید شده و بیش از ۴۰۰۰ نفر نیز مجروح شده اند.

انفجار بندر بیروت ناشی از منفجر شدن همزمان مقایر زیادی از مواد آتش‌زا بوده و به گفته شاهدان عینی، ابتداء انفجار کوچک و سپس انفجار شدید رخ داده است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که شدت انفجار در بندر بیروت به‌قدری مهیب بوده است که ساکنان جزیره قبرس آن را شنیده‌اند.

دیده‌بان زمین لرزه اردن اعلام کرد که نیروی انفجار بیروت معادل نیروی زلزله‌ای با قدرت ۴.۵ ریشتر بوده است.

 

لینک منبع: خوشحالی اسرائیل از انفجار بیروت – نیوز

https://www.news.ir/138810/%D8%AE%D9%88%D8%B4%D8%AD%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%86%D9%81%D8%AC%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%AA/

خبر اقتصادی