خبر نااُمیدکننده درباره واکسن کرونا – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، غول دارویی آسترازنکا در روز پنج شنبه هشدار داد ممکن است لازم باشد که تزریق واکسن ویروس کرونا هر ۱۲ ماه یک بار تکرار شود.

این شرکت داروسازی انگلیسی در روز پنج شنبه اعلام کرد آزمایش‌های نهایی واکسن کرونا در انگلیس، برزیل و آفریقای جنوبی در حال انجام است و به زودی در آمریکا نیز آغاز می شود. این آزمایش ها با هدف بررسی نحوه واکنش سیستم ایمنی بدن به واکسن انجام می شود.

در اوایل ماه جاری، واکسن این شرکت که توسط دانشگاه آکسفورد توسعه می یابد، در آزمایش های انسانی و در مراحل اولیه، پاسخ ایمنی امیدوارکننده ای از خود نشان داد.

با این حال به دلیل غیرقابل پیش بینی بودن ویروس کرونا، شرکت داروسازی آسترازنکا پیش بینی می کند که به بیش از یک دوز از واکسن نیاز باشد.

واکسن کرونا

پاسگال سوریت، مدیر اجرایی شرکت آسترازنکا در این رابطه اظهار کرده است: اکثر شرکت های داروسازی برای واکسیناسیون اولیه دو تزریق را مد نظر قرار داده اند. فرضیه ما براساس تکنولوژی استفاده شده در ویروس سارس این است که ایمنی ۱۲ تا ۱۸ ماه ادامه می باید. اما واقعیت این است که ما هنوز نمی دانیم، زیرا ویروس کرونا بسیار غیر قابل پیش بینی است.

این شرکت برای توزیع واکسن خود در مناطق مختلف جهان به توافق رسیده است. به عنوان مثال، شرکت آسترازنکا در ماه ژوئن برای تولید ۴۰۰ میلیون دوز واکسن با کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه و هلند به توافق رسید. این شرکت در تلاش است تا روی هم رفته ۲ میلیارد دوز واکسن تولید کند، که ۴۰۰ دوز از آن به انگلیس و آمریکا اختصاص خواهد داشت. یک میلیارد واکسن نیز متعلق به کشورهای با درآمد کم و متوسط است.

سوریت با تاکید بر تعهد این شرکت در رابطه با تامین واکسن در سراسر جهان تصریح کرد این شرکت داروسازی زنجیره های تامین را به طور مستقل از یکدیگر راه اندازی کرده است. او در ادامه افزود در صورت موفقیت آمیز بودن واکسن، تامین و توزیع واکسن از ماه اکتبر و نوامبر آغاز می شود.

شرکت داروسازی استرازنکا در روز پنج شنبه از افزایش درآمد و فروش محصولات این شرکت در سه ماه دوم سال خبر داد. همچنین، سهام این شرکت در معاملات روز پنج شنبه به میزان ۲ درصد افزایش یافت.

 

مترجم: گیسو جعفری

لینک منبع: خبر نااُمیدکننده درباره واکسن کرونا – نیوز

https://www.news.ir/132097/%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D9%86%D8%A7%D8%A7%D9%8F%D9%85%DB%8C%D8%AF%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%88%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7/

خبر اقتصادی