خبر خوش وزیر راه برای پرسنل وزارت راه – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش افکارنیوز،

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در اولین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت و منابع انسانی، ضمن تاکید بر حفظ یکپارچگی و انسجام میان کارکنان ستادی و شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه و ادارات کل راه و شهرسازی در سراسر کشور، گفت: هدف غایی از اصلاح ساختاری وزارت راه و شهرسازی و تشکیل شورای راهبری مدیریت و منابع انسانی این وزارتخانه، همقدم شدن تمامی کارکنان برای رضایتمندی مردم و اعتلای کشور است.

اخبار اقتصادی- وزیر راه و شهرسازی بر پرهیز و خودداری از رفتار جزیره‌ای و باندی در تمامی ارکان وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد.

عضو کابینه دولت دوازدهم با تاکید بر اینکه هدفگذاری‌های اصلاح ساختار سازمانی وزارت راه و شهرسازی باید به گونه‌ای باشد که سنگ بنایی برای دوره‌های آتی قلمداد شود، افزود: نیاز به تدوین نقشه راه برای فعالیت‌های آتی است و باید به گونه‌ای تدبیر شود که اصلاحات ساختاری، جذب نیروی انسانی بر اساس شایسته گزینی و شایسته سالاری باشد به گونه‌ای که در نهایت منافع مردم و توسعه کشور و اعتلای ایران اسلامی، توامان دیده شود.

اسلامی تصریح کرد: انتظار می‌رود تا معاونت توسعه و مدیریت برنامه ریزی در کوتاهترین زمان ممکن با همفکری و تدبیر، نقشه توسعه و اصلاح ساختاری وزارت راه و شهرسازی را با توجه به ظرفیت‌های نیروی انسانی وزارت راه و شهرسازی تهیه و تدوین کند.

او با اشاره به اینکه باید اصلاحات به گونه‌ای باشد که رضایتمندی مردم را از خدمات کارکنان وزارت راه و شهرسازی در پی داشته باشد، توضیح داد: حرکت به سمت و سوی دولت الکترونیک سیاست کلی است که باید تابع آن باشیم و انتظار است تا ساختار سازمانی و جمعیت انسانی بر روی این فرآیند‌ها تعریف و بارگذاری شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم بر ساماندهی کارکنان و نیروی انسانی خدوم در بخش‌های مختلف راه تاکید کرد و آن را جزو وظایف سازمانی برشمرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: وظیفه وزارت راه و شهرسازی، خلق فرصت‌های توسعه، ارایه فکر و ایده با رویکرد توسعه و اعتلای ایران اسلامی و حرکت پرشتاب به سمت توسعه پرشتاب کشور است که باید تلاش کنیم تا آن هدف غایی در خصوص اعتلای کشور محقق شود.

اسلامی در ادامه بر یکپارچگی سیاستگذاری و اجرا تاکید کرد و با ارایه نمونه‌ای توضیح داد: شورای‌عالی شهرسازی و معماری در جایگاه سیاستگذاری تصمیماتی می‌گیرد باید توسط استان‌ها اجرایی شود. همچنین انتظار است تا استان‌ها بر اجرای کامل مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری توسط شهرداری‌ها نظارت داشته باشند. زیرا مصوبات شورا و دیگر تصمیماتی که در ستاد اخذ می‌شود با همفکری استان هاست و اجرای آن‌ها وظیفه قانونی و اخلاقی است.

او بر داشتن نگاه فرآیندی تاکید کرد و گفت: زمانیکه نگاه فرآیندی به مجموعه وزارت راه و شهرسازی داشته باشیم آن زمان است که جمیعت و نیروی انسانی اصلی بر ساختار‌ها غالب می‌شوند و فعالیت‌ها را ادامه می‌دهند. در این شرایط است که شایسته سالاری حاکم می‌شود و افراد بر اساس میزان توانمندی‌ها و کارآیی‌های خود معرفی می‌شوند. در این مسیر، جمیعت نخبه، به عنوان ثروت وزارت راه و شهرسازی، اهداف توسعه‌ای کشور را محقق می‌کند و موجب رضایتمندی مردم و کشور می‌شوند.

وزیر راه و شهرسازی بر توجه تمامی کارکنان وزارت راه و شهرسازی بر افراد جامعه و غافل نشدن از نیاز‌ها و خواسته‌های آن‌ها تاکید کرد.

اسلامی بر نقش رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای بازتاب مشکلاتی که مردم با آن دست به گریبان هستند تاکید کرد و توضیح داد: نباید این فرصت را به شبکه‌های اجتماعی و یا رسانه‌های معاند خارج از کشور بدهیم که مشکلات درون کشور را با تحلیل‌های نادرست ارایه دهند. باید تلاش کنیم تا مشکلات مردم را در حوزه‌های تحت مسئولیت حل و فصل کنیم و موجب رضایتمندی عمومی شویم.

او در عین حال بر توجه به معیشت کارکنان وزارت راه و شهرسازی و زیرمجموعه‌های آن تاکید کرد و گفت: تا پایان سال ۹۹ نباید حتی یک نفر از پرسنل وابسته به وزارت راه و شهرسازی فاقد مسکن باشد و باید ثبت نام مسکن برای تمامی کارکنان انجام شود.

وزیر راه و شهرسازی ثبت نام ودیعه مسکن (تسهیلات مرابحه کالا و خدمات) را از تمهیدات وزارت راه و شهرسازی در ایام کرونا برای کمک به مردمی عنوان کرد که این بیماری زندگی آن‌ها را با مشکل مواجه کرده است و افزود: طبق آمار بیش از دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که پالایش آن‌ها آغاز شده است و به زودی به واجدان شرایط تسهیلات ودیعه مسکن تعلق خواهد گرفت.

اسلامی تکریم مردم را از وظایف ذاتی کارکنان وزارت راه و شهرسازی در ستاد، شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه و ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها برشمرد و گفت: تکریم مردم باید بیش از هر زمان دیگری انجام شود و باید این موضوع نهادینه شود که حفظ حریم به معنای سلسله مراتب نیست بلکه به ارزش‌ها متعلق است.

این مقام مسئول بر پاسخگویی ادارت کل راه و شهرسازی استان‌ها و از جمله تهران برای رفع مشکلات مردم تاکید کرد و گفت: در مراکز پرجمعیتی برای پاسخگویی به مردم و خواسته‌های آن‌ها تدابیری اندیشیده شود.

وزیر راه و شهرسازی بر اصلاح ساختاری و جوان گرایی در وزارت راه و شهرسازی و شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت خانه و ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها تاکید کرد و گفت: تمامی معاونان در مجموعه خود از تعدادی از جوانان واجد شرایط استفاده کنند تا آن‌ها بعد‌ها بتوانند با توانمندی‌هایی که دارند و آموزش‌هایی که می‌بینند در سطح معاون وزیر بالا بیایند.

اسلامی بر ایجاد بانک اطلاعاتی منابع انسانی در وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد و اینکار را به منظور شایسته گزینی و شایسته سالاری در نظام اداری ضروری دانست.

 

لینک منبع: خبر خوش وزیر راه برای پرسنل وزارت راه – نیوز

https://www.news.ir/135373/%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%B4-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%86%D9%84-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%D9%87/

خبر اقتصادی