خانه اولی‌ها به دنبال آپارتمان‌های نُقلی – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز، بررسی فایل های فروش رفته در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران، نشان می دهد، از ابتدای دی ماه تاکنون زیر ۱۰۰ معامله مسکن در آپارتمان های با متراژ تا ۵۰ متر ثبت شده است.

تاریخ ثبت این معاملات مربوط به ۱۰ روز نخست دی ماه است .  گران ترین معامله ثبت شده در میان کوچک مقیاس ها در تهران مربوط به آپارتمانی ۴۹ متری در محله فردوس است که قدمت آن ۸ سال است و یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون به فروش رفته است . این آپارتمان متری ۳۴ میلیون تومان معامله شده است .


ارزان ترین معامله ثبت شده نیز مربوط به آپارتمانی ۲۵ متری  است که درخصوص محدوده مکانی آن اطلاعات دقیقی ثبت نشده اما متری ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار معامله شده و قیمت کل این آپارتمان نوزده ساله ، ۱۱۰ میلیون تومان بوده است .

افزایش سهم فایل های قرمز

بررسی قیمت پیشنهادی آپارتمان های کوچک تهران هم نشان می دهد، فایل های دارای نقص مانند آپارتمان های بدون پارکینگ یا آپارتمان های طبقه چهارم که آسانسور ندارند، تفاوت قابل توجهی بانرخ میانگین منطقه دارد ودر مواردی فروشندگان حتی تا ۱۰ میلیون  تومان زیر قیمت منطقه این فایل ها را، نرخ گذاری کرده اند .

 در میان فایل های آپارتمان های کوچک هم سهم فایل های قرمز افزایش داشته است. به طور مثال آپارتمانی ۴۰ متری با عمر بنای ۷ سال  در مجیدیه جنوبی، خیابان کرمان  که نرخ متوسط در آن محله  بین ۲۵ تا ۲۸ میلیون تومان است ،متری ۳۳ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است .

هرچند که همیشه  به دلیل رونق بیشتر خرید و فروش واحدهای کوچک، قیمت بیشتری هم به نسبت عرف منطقه‌ای برای آنها تعیین می‌شود.

مالکان برای فروش عجله دارند؟

در ماه های اخیر که خرید و فروش آپارتمان با رکود مواجه شده است، برخی از مالکان حاضر به کاهش بیشتر قیمت‌ها هستند تا واحد خود را سریعتر به فروش برسانند بنابراین می‌توان در میان انبوه آگهی ها به مواردی هم برخورد کرد که قیمت‌های مناسبی به نسبت دیگر آپارتمان‌ها در یک منطقه دارند.

در میان فایل های پیشنهادی، فروشندگان برای ترغیب خریداران امکاناتی مانند، بالکن، حیاط خلوت و خوش نقشه بودن را مطرح کرده اند تا فضای کوچک این خانه ها را دل باز تر توصیف کنند.

خانه اولی ها به دنبال آپارتمان های نقلی

 در بازار مسکن آپارتمان های کوچک، طرفدار بالایی دارد و برخی خانه اولی ها که نقدینگی کافی برای خرید ملک مناسب را ندارند با خرید واحد های کوچک صاحب خانه می شوند و آپارتمان های خود را اجاره می دهند و در واحد بزرگتر و منطقه پایین‌تری اجاره نشینی می کنند.

قیمت پیشنهادی برای آپارتمان های کوچک در پایتخت در جدول ذیل آمده است؛

محله

متراژ

(مترمربع)

سن بنا

(سال )

قیمت کل (تومان)

پلیس ،خ سروش

۵۰

۱۷

یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون

تهرانپارس خ ۱۸۰

۴۹

یک

یک میلیارد و ۵۸۰ میلیون

جردن

۳۵

۳۰

دو میلیارد و ۸۰۰هزار

جشنواره ،خ درختی

۵۰

۱۸

یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون

پیروزی خ دهم

۴۸

۱۴

۸۵۰میلیون

شریعتی ،خ قدوسی

۳۸

۲۳

۹۵۰میلیون

نارمک ،خ ثانی شرقی

۳۹

۱۰

یک میلیارد و ۵۰ میلیون

وحیدیه ،تسلیحات

۳۵

۱۱

۹۱۰ میلیون

مجیدیه جنوبی ،خ کرمان

۴۰

۷

یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون

امیرآباد ،کارگر شمالی

۵۰

۱۸

یک میلیارد و ۶۵۰میلیون

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قیمت آپارتمان های فروش رفته با متراژ تا ۵۰ متر در جدول ذیل آمده است؛

محله

متراژ(مترمربع)

سن بنا(سال )

قیمت کل (تومان)

مختاری ،خ تختی

۴۴

۲۰

۵۲۸ میلیون

جمالزاده

۴۶٫۲

۱۳

یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون

فردوس

۴۸٫۷

۸

یک میلیارد و ۷۰۰میلیون

بریانک

۳۹٫۱۵

۲۲

۶۸۵ میلیون

یافت آباد

۴۵

۱۴

۲۸۸ میلیون

شارق غربی

۴۳٫۳۳

نوساز

۸۵۳ میلیون

سلسبیل شمالی

۳۳٫۵۴

۲۲

۷۸۵ میلیون

شوش ،شبید

۴۱

۲

۶۴۵ میلیون

سازمان آب

۴۷

۲۱

یک میلیارد و ۵۰۰هزار

جی غربی

۳۲

۲۱

۶۰۲ میلیون

 

 

 

لینک منبع: خانه اولی‌ها به دنبال آپارتمان‌های نُقلی – نیوز

https://www.news.ir/356087/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%86%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%A2%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86/

خبر اقتصادی