تولید خودرو ترکیه ۲۷ درصد افت کرد – نیوزبازتاب خبر news.ir

تولید خودرو ترکیه ۲۷ درصد افت کرد


اقتصادنیوز :

انجمن تولیدکنندگان خودروی ترکیه اعلام کرد تولید خودروهای موتوری در این کشور در نیمه اول سال جاری میلادی ۲۷ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته و به ۶۳۶۷۵۷ دستگاه رسیده است.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، انجمن تولیدکنندگان خودروی ترکیه اعلام کرد تولید خودروهای موتوری در این کشور در نیمه اول سال جاری میلادی ۲۷ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته و به ۶۳۶۷۵۷ دستگاه رسیده است. دلیل اصلی این کاهش تولید، پایین آمدن صادرات خودروی این کشور است.

تولید خودرو ترکیه 27 درصد کاهش یافت

براساس گزارش بلومبرگ، انجمن تولیدکنندگان خودروی ترکیه طی بیانیه ای اعلام کرد صادرات خودروی ترکیه ۳۶ درصد طی این دوره کاهش یافته در حالی که فروش داخلی ۶۰ درصد افزایش داشته است.

 این اطلاعات تاثیر اقدامات دولت برای تقویت رشد اقتصادی را نشان می دهد که شامل ارائه وامهای بلند مدت با بهره پایین از طرف بانک های دولتی برای کمک به تامین مالی خرید خودروهای داخلی است.

 طبق بیانیه این انجمن، تولید خودروهای موتوری در ترکیه ۱۲ درصد در جولای کاهش یافت. فروش داخلی ۳۸۵ درصد افزایش داشت درحالی‌که صادرات ۳۳ درصد پایین آمده بود.


این مطلب برایم مفید است۱


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک منبع: تولید خودرو ترکیه ۲۷ درصد افت کرد – نیوز

https://www.news.ir/159177/%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87-%DB%B2%DB%B7-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D8%A7%D9%81%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D8%AF/

خبر اقتصادی