توضیحات شهرداری تهران درباره طرح ترافیک خبرنگاران؛ سهیمه خبرنگاران کاهش یافت؟ – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا: «عمار سعیدیان فر» عصر دوشنبه در این باره به خبرنگاران گفت: امسال تعداد سهمیه خبرنگاران نسبت به سال گذشته هیچ تغییری نکرده بلکه تعداد ثبت‌نام خبرنگاران کاهش یافته است.

وی ادامه داد: تاکنون پیامک تأیید مدارک طرح ترافیک ۱۳۹۹ برای یک هزار و ۳۰۰ خبرنگار ارسال شده و همچنین امسال نیز حدود دو هزار و ۵۰ نفر از خبرنگاران طرح ترافیک دریافت می‌کنند.

سعیدیان فر همچنین درباره وضعیت تأیید یا عدم تأیید مدارک خبرنگاران برای دریافت طرح ترافیک ۱۳۹۹ یا کارت بلیت یک‌ساله، نیز گفت: تاکنون برای یک هزار و ۳۰۰ نفر پیامک طرح ترافیک ارسال شده تا بدهی عوارض طرح ترافیک و سالیانه خود را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: خبرنگارانی که مدارک‌شان در سایت «تهران من» تأیید شده و معرفی نامه نیز داشته‌اند، پیامک طرح ترافیک ۱۳۹۹ را دریافت کرده‌اند.

به گفته سعیدیان‌فر؛ خبرنگارانی که پیامک تأیید مدارک طرح ترافیک را دریافت کرده‌اند باید حساب کاربری خود را به مبلغ ۱۴۰ هزار تومان شارژ کنند.

وی با تأکید بر اینکه همچنان ارسال پیامک‌ به خبرنگاران ادامه دارد، گفت: حدود دو هزار و ۵۰ نفر از خبرنگاران طرح ترافیک ۱۳۹۹ و حدود دو هزار و ۶۰۰ نفر نیز کارت بلیت یک‌ساله دریافت خواهند کرد.

در این روزهای اخیر برخی رسانه ها مدعی شده بودند که امسال شهرداری تهران سهمیه خبرنگاران را برای تخصیص طرح ترافیک کاهش داده است.

هم اکنون دو طرح «ترافیک» و «کنترل آلودگی هوا» (زوج و فرد سابق یا حلقه دوم طرح ترافیک) در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می‌شود و شرط ورود به این محدوده‌ها که مالکان خودروها جریمه نشوند، ثبت‌نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه تهران من و شارژ حساب شهروندی است.

محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان‌های شریعتی و ۱۷ شهریور است و از سوی دیگر طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی(ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزر

بنابر تصمیم شورای ترافیک تهران هم اکنون طرح های ترافیکی پایتخت در روزهای عادی از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶ اجرا می شود.

 

لینک منبع: توضیحات شهرداری تهران درباره طرح ترافیک خبرنگاران؛ سهیمه خبرنگاران کاهش یافت؟ – نیوز

https://www.news.ir/128073/%D8%AA%D9%88%D8%B6%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%81/

خبر اقتصادی