تعیین تکلیف جانباختگان کادر سلامت ایران در بحران کرونا – نیوزبازتاب خبر news.ir

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: دو گردش کار از طرف وزارت بهداشت و ستاد کل نیرو‌های مسلح خدمت مقام معظم رهبری تقدیم شد.

او ادامه داد: مقام معظم رهبری تأکید کردند افرادی که در حین خدمت به بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها جان باخته‌اند، در حکم شهید تلقی شوند.

اوحدی بیان کرد: موافقت مقام معظم رهبری به شورای امنیت ملی ابلاغ و مقرر شد آیین نامه اجرای این موضوع را سازمان امور اداری استخدامی کشور تدوین کند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: آیین نامه در تاریخ هفتم مرداد ماه ابلاغ و قرار شد یک کمیته ملی با مسئولیت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل شود.

او گفت: این کمیته شامل نمایندگان بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان امور اداری استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه می‌شود که قرار است یک کمیته ملی شود.

اوحدی بیان کرد: متناظر این کمیته در استان‌ها و مراکز استان‌ها کمیته‌ای با مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی تشکیل می‌شود و پرونده‌ها را به کمیته استان‌ها می‌دهند و بررسی‌های اولیه صورت می‌گیرد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بعد از بررسی‌های اولیه موضوع در کمیته ملی مطرح می‌شود و بعد از تصویب و انجام فرآیند قانونی پرونده‌ها تحویل بنیاد شهید داده می‌شوند.

او افزود: این عزیزان از همین امروز و یا از آن لحظه‌ای که در واقع مقام معظم رهبری موافقت فرمودند، در حکم شهید محسوب می‌شوند و تحت پوشش خدمات بنیاد شهید قرار می‌گیرند‌.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: ما منتظر هستیم که این پرونده‌ها در اختیار بنیاد شهید قرار گیرد تا بتوانیم مانند سایر خانواده‌های معظم شهدا در خدمتشان باشیم.

لینک منبع: تعیین تکلیف جانباختگان کادر سلامت ایران در بحران کرونا – نیوز

https://www.news.ir/141577/%D8%AA%D8%B9%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%AA%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%81-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%AE%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1/

خبر اقتصادی